Ilgamečio interjero dizainerio Floriano Roozeno patarimai, kaip dekoruoti lentyną

Data:

Pasidalinkite:

Kiekvienuose namuose yra lentynų. Kadangi šis baldas gana atviras, svarbu, kad daiktai būtų sudėti tvarkingai ir stilingai. Juk dažnai lentynos yra aiškiai matomas, norisi, kad būtų puošmena, atskleistų interjere vyraujantį stilių. Apžvelgiame, kaip, pasitelkus paprastus būdus, jūsų lentynos gali atrodyti tarsi iš interjero žurnalo.

Ilgamentis EICHHOLTZ kompanijos interjero dizaineris ir dekoratorius Florianas Roozenas dalijasi savo patarimais, kaip dekoruoti lentyną.

„Pasirinkau lentyną „Dalmar“, nes ji karščiausia EICHHOLTZ naujiena. Atrodo šiuolaikiškai ir paprastai, tačiau solidžiai. Tamsios anglies ąžuolo faneruotės ir bronzos detalės sukuria tvirtą, geometrišką pagrindą, kuris yra idelaus norint taikyti skirtingus dekoratimo būdus.“ 

Florianas rekomenduoja atsižvelgti į spalvų paletę ir jos laikytis renkantis aksesuarus. Siekiant prabangaus vaizdo, akcentas gali būti blizgūs metalo paviršiai, stiklo, krištolo detalės. Šiuo atveju sidabro atspalvių elementai itin gerai išryškėja tamsiame fone.

Nuotraukose Floriano Roozeno pasirinkta lentyna.

Knygų lentyna DALMAR

Pagrindinio kompanijos EICHHOLTZ interjero dizainerio ir dekoratoriaus paprašėme pasidalyti savo idėja. Jis pasirinko lentyną „Dalmar“ ir sukūrė solidų įvaizdį. Kuriant kompoziciją, visada praverčia knygos, vazos, dėžutės, vazoniniai augalai, dubenys, apvalūs aksesuarai, įrėmintos fotografijos ar paveikslai, skaidraus stiklo elementai, skulptūros, padėklai.

Dizainerio pasirinkimas

6 pagrindinės lentynų dekoravimo taisyklės

Vieta išskirtiniams daiktams

Jei esate minimalistinio dizaino mėgėjas ir jums patinka išgryninta stilistika, neperkrauti paviršiai, rinkitės vieną dekoro elementą, atspindintį jūsų asmenybę. Akį traukiantis skulptūriškas daiktas ar mėgstama vaza gali atrodyti išties puikiai. Kartais nereikia ypatingų dekoracijų, užtenka pastatyti vieną ar keletą mėgstamų vazų – ir vaizdas pasikeičia iškart. Pagalvokite, galbūt turite tokią, kurią norėtumėte matyti dažniau ir puikiai papuoštų lentyną? Praktiškas patarimas. Jei norite išlaikyti vientisą vaizdą, galite derinti lentynos ir pasirinktos dekoracijos spalvas, tonus. O jei siekiate išskirtinio rezultato, pastatykite ryškesnį dekoro elementą.

Eksponuokite knygas

Ar kada pagalvojote, kad nebūtina lentynos prigrūsti knygų? Reikia pastebėti, kad vis dažniau jos naudojamos kaip dekoro elementas. Knygos eksponuojamos šalia kitų detalių, pavyzdžiui, sudedamos trys knygos, o ant jų viršaus – daili žvakidė ar mėgstama skulptūrėlė, kitas aksesuaras. Taigi dekoruojant lentynas galima panaudoti tik kelias patinkančias ir tinkančias knygas. Praktiškas patarimas. Reikėtų atminti, kad, norint knygas naudoti kaip puošmeną, derėtų jas atsakingai atsirinkti: tegul jų viršeliai būna vienodos spalvos, puiku, jei pavyks priderinti prie kitų šalia stovėsiančių elementų. Geriausia, jei knygų viršeliai balti, juodi ar pilki – lengvai priderinamų tonų.

Išlaikykite skirtingą aukštį ir formas

Kaip ir dekoruojant kavos ar konsolinį staliuką, kuriant lentynų dekorą galioja taisyklė, kad aksesuarai būtų skirtingų aukščių. Tokiu būdu sukursite harmoningesnį, akiai patrauklesnį vaizdą. Tačiau, jei neturite skirtingų aukščių dekoracijų, galite ir eksperimentuoti, pažaisti. Tarkime, jei ir vaza, ir žvakidės vienodo aukščio, vazą pastatykite ant trijų knygų – štai ir sukursite norimą įspūdį.Taip pat patartina derinti keletą skirtingų formą, kad vaizdas nebūtų monotoniškas. Pavyzdžiui, horizontaliai padėtos knygos, dvi žvakės ir apvalus stilingas aksesuaras padės sukurti dinamiškesnį, tačiau neperkrautą dekorą. 

Dekoracijos nuotraukose iš www.eleganthome.lt

Sukurkite harmoningą kompoziciją

Raktas į tobulumą randamas tada, kai ieškoma tokių elementų, kurie atrodytų kaip deranti visuma. Dekoracijos gali būti panašios spalvos, stiliaus, formos ar tematikos. Kompozicija bus traktuojama kaip vienas vienetas, net jei elementai skirsis. Pasistenkite, kad būtų tiek aukštų, tiek žemesnių dekoracijų, visos dera tarpusavyje savo spalvomis. 

Nelyginio skaičiaus taisyklė

Interjero dizaineriai turi vadinamąją trijų detalių taisyklę. Viskas, kas pateikiama nelyginiais skaičiais (3, 5 ir t. t.), akiai yra patraukliau. Daugelis lentynų, stalelių ir kitų paviršių dailiau atrodys, kai dekoro kompoziciją sudarys nelyginis skaičius objektų. Interjero dekoracijos, pavyzdžiui, lentynose, ant kavos ar konsolinio staliuko kur kas labiau trauks akį, kai bus sugrupuotos po 3, 5. 

Štai kodėl neretai komplektuose būna 3 žvakės, ant stalelio dedamos 3 knygos ir pan. Be jokios, abejonės, visada yra išimčių ir kitų niuansų, tačiau šios taisyklės laikydamiesi, sukursite dailesnę lentynos kompoziciją.

Trikampių taisyklė

Stovėdami priešais tuščią lentyną neretai nežinome, nuo ko pradėti. Priklausomai nuo lentynos matmenų, vaizduotėje pabandykite nusipiešti vieną didelį ar kelis mažesnius trikampius. Masyvesnius, akcentinius elementus grupuokite ties įsivaizduojamo trikampio viršūnėmis. Ta pačia taisykle vadovaukitės ir kurdami nedideles kompozicijas.

Apgalvokite detales

Tai, apie ką ne visada pagalvojama, lentynos dekorui prideda keletą papildomų taškų. Visų pirma, tai – apšvietimas. Jei jis nebuvo iš anksto numatytas, apšvieskite dekoratyviomis žvakėmis. Prabangos suteikia originalesnis lentynos fonas. Jei lentyna atvira, galite montuoti ją prie subtiliai tapetuotos sienos. Augalai taip pat suteikia gyvumo bet kuriai kompozicijai. Na, o meno kūriniai – unikalumo ir prabangos. Dekorui pasirinkite atrinktus elementus.

Panašūs straipsniai

Novatoriška dvasia

Kai kalbame apie išskirtinius ir vaizduotės ribas peržengiančius baldus, daugelis įsivaizduoja italus ar portugalus, prancūzus. Šįkart džiaugiamės galėdami...

Teisininkė, kurianti interjerus

Jovita Jankauskienė jau 17 metų dirba interjero dizaino srityje. Iš pradžių interjerą laikiusi tik hobiu, dabar drąsiai gali...

Geras kvapas – sėkmės garantas

Prekės ženklo „Sensosell“ įkūrėjai Vaida ir Aurimas Petroševičiai, Kaune įkūrę kvapų rinkodaros butiką, įsitikinę, kad gerai parinktas ir...

Mansarda su charakteriu

Užėję į 120 kv. m butą Vilniuje, Sodų g., pamatytumėte šlaitines lubas, mansardinius langus ir modernios klasikos interjerą,...