Dizaino studijoje „Jaukumo kūrėjai“ gimsta elegantiški, šiltus jausmus keliantys interjero sprendimai. Gintarė Garcia ir Brigita Užusienė mano, kad namai be jaukių dekoro elementų nebus gyvi ir svetingi. „Žmogus emociškai jaučiasi geriau, kai grįžta ten, kur jaučia malonias emocijas“, – įsitikinusios dizainerės, siekiančios erdvėje kurti harmoniją ir vientisumą.
Ar gyventi gražiai yra svarbu? Kodėl?
Mūsų nuomone, tikrai taip. Gyventi estetiškoje, darnioje aplinkoje svarbu daugeliui, tik galbūt ne kiekvienas grožį sugeba susikurti patys. Maloni aplinka kelia teigiamų emocijų, pasitikėjimo jausmą.
Kaip apibūdintumėte stilingą interjerą?
Pirmiausia jame jaučiama harmonija, interjero elementų tarpusavio dermė. Tokia erdvė visada perteiks grožio ir komforto pusiausvyrą.
Kas jūsų namuose kainuoja mažiausiai, bet teikia daugiausia džiaugsmo?
Įrėmintos nuotraukos, kuriose užfiksuotos svarbios, džiugios gyvenimo akimirkos, taip pat su mielais prisiminimais susijusios nedidelės interjero detalės, gyvos gėlės.
3 žodžiai, apibūdinantys jūsų namus?
Jaukūs, šviesūs ir elegantiški.
Pavadinimas „Jaukumo kūrėjai“ tarsi skleidžia žinutę, kad jums svarbiausias jaukumas. Ar tiesa? Kodėl akcentuojate būtent tai?
Taip, tiesa. Manome, kad gyventi jaukiuose namuose malonu kiekvienam. Iš savo profesinės patirties galime drąsiai teigti, kad tada žmogus emociškai jaučiasi geriau, į tokią erdvę visada norisi grįžti.
Turite savo studiją, esate žinomos. Nuo ko pradėjote interjero dizainerių kelią, kaip pasiskirstote darbus, ar viena kitą papildote?
Mūsų profesinis kelias prasidėjo nuo bendros idėjos sukurti trumpųjų interjero konsultacijų platformą. Iki tol dirbome atskirai, nors buvome pažįstamos. Po kurio laiko pradėjome bendradarbiauti įgyvendindamos didelius projektus ir iki šiol dirbame kartu kaip „Jaukumo kūrėjai“. Džiaugiamės, jog esame dviese, visus darbus stengiamės atlikti abi, kad pasiektume geriausio rezultato. Dabar neįsivaizduojame, kaip galėtume dirbti atskirai, mūsų nuomonės sutampa dėl daugelio klausimų, turime vienodą grožio, stiliaus suvokimą. Kaip asmenybės esame gana skirtingos, tačiau puikiai papildome viena kitą profesinėje srityje ir ne tik (šypsosi).
Tikriausiai darbe neišvengiate netikėtumų. Su kokiais didžiausiais iššūkiais susidūrėte per pastaruosius metus? Ko išmokote?
Mūsų kasdienybėje iššūkių pasitaiko, tačiau džiaugiamės, kad jie nėra dažni ir gana lengvai išsprendžiami. Tikriausiai vienas pagrindinių iššūkių, palietusių daugelį per pastaruosius metus, buvo pandemija. Ji mus paveikė ne darbo apimtiems prasme, bet šiek tiek sutrikdė kai kurių projektų įgyvendinimą.
Projektams dažnai renkatės ,,Eichholtz“ baldus ir aksesuarus, gal turite mėgstamus, kokie jie?
Skirtinguose projektuose stengiamės nesirinkti tų pačių baldų ar šviestuvų, todėl visada naudojame vis kitokio dizaino produktus. Šiuo metu esame susižavėjusios „Eichholtz“ buklė gobelenu aptraukta, lenktos formos minkšta sofa bei keletu ovalių krėslų, aptrauktų tokia pačia medžiaga. Projektuose ne kartą naudojome šio prekinio ženklo šviestuvus, jie žavi dizainu, yra įspūdingo dydžio.
Grožis ar praktiškumas? Kokiomis taisyklėmis vadovaujatės norėdamos subalansuoti šiuos du dalykus? Gal turite naudingą patarimą skaitytojams?
Puiku, kai grožis ir praktiškumas dera tarpusavyje, papildo vienas kitą. Labai dažnai žmonės mano, kad stilingas daiktas nebus praktiškas. Mes visada stengiamės derinti šiuos du aspektus, nes kiekvienam klientui svarbi praktinė nauda. Nenorime parinkti tokių interjero elementų, kurie būtų tik dailūs, bet apsunkintų kasdienybę. Žinoma, viskas gana subjektyvu – kas vieną žmogų vargina, kitam netrukdys. Praktiškumo ir grožio pasirinkimui įtakos daro kasdieniai įpročiai ir poreikiai. Parenkant konkrečius interjero elementus pirmiausia svarbu numatyti, kokią funkciją daiktas atliks: ar tik puoš erdvę, ar bus naudingas elementas.
Joks interjeras nėra iki galo baigtas, kol…
Nėra dekoro elementų.
Kokius 3–5 daiktus patartumėte rinktis, norint jaukios atmosferos? Be ko neapsieinate kurdamos interjerus?
Jaukaus interjero neįsivaizduojame be sieninių ir stalinių šviestuvų, kurie padeda sukurti šiltą apšvietimą. Didelį dėmesį skiriame kokybiškiems kilimams, stilingiems veidrodžiams. Jaukumo visada pridės gražios užuolaidos, dekoratyvios pagalvėlės.
„Jaukumo kūrėjai“: „Maloni aplinka kelia teigiamų emocijų, pasitikėjimo jausmą“
Trumpai papasakokote apie projektą, kurį matome nuotraukose.
Šio projekto užsakovas buvo UAB „Umaras“, kurio generalinė direktorė Milda Samsonaitė. Objektas Utenoje. Rengėme jos darbo kabineto ir kitų kelių bendrų erdvių interjero projektą. Vadovė neturėjo konkrečių pageidavimų, pasitikėjo mumis, matoma vizija, idėjomis ir viską įrengė pagal tai. Žinoma, ji pati turi puikų skonį, tad dirbti kartu buvo labai lengva. Vienintelis esminis noras – akmens masės plytelių grindys ir šilto atspalvio baltos spalvos sienos.
Kabinetas suskirstytas zonomis: vadovės darbo erdvė, jauki, komfortiška poilsio zona ir pasitarimų / darbo zona su 3,5 m stalu. Kabineto erdvė gana didelė, todėl puikiai pavyko suskirstyti erdves, funkcionaliai viską suplanuoti ir stilistiškai sujungti. Kabinete pritaikytos natūralaus medžio lukšto plokštės sienoms ir kitiems korpusiniams baldams. Natūralaus medžio lukštas visada baldams suteikia prabangos, jaukumo. Kadangi įmonei vadovauja moteris, jos kabinetas turi būti stilingas, erdvus, gražus, prabangus (šypsosi).
Kuriant viešąjį interjerą apribojimų yra daugiau ar mažiau? Kurį interjerą kurti lengviau?
Iš tikrųjų, viešųjų interjero projektų pasitaiko nedažnai. Jei tokių būna, imamės projektuoti butiko pobūdžio objektus, kuriems reikia išskirtinio stiliaus. Teko įrengti gėlių saloną, kelias grožio klinikas, biuro patalpas. Ne paslaptis, kad gerą interjerą lengviau sukurti didesnio biudžeto projektams. Iš patirties galime teigti, kad tokio tipo viešuosius interjerus kurti paprasčiau, nes erdvės nėra asmeninės, svarbiausias tikslas yra gražus galutinis rezultatas, nebijoma eksperimentuoti spalvomis, faktūromis ar architektūriniais elementais.
Kokį geriausią patarimą galėtumėte duoti tiems, kurie savo namus kuria patys?
Kad vyrautų harmonija ir vientisumas, svarbu išsigryninti interjero stiliaus koncepciją ir jos laikytis. Tačiau manome, kad geriausias rezultatas pasiekiamas, kai dirbama kartu su specialistais (šypsosi).
Tomo Juškaičio nuotraukos