Rūta Mikelkevičiūtė: „Jaučiu silpnybę daiktams, turintiems praeitį“

Data:

Pasidalinkite:

Garsiąją laidų vedėją kiekvieną savaitę matome televizijos ekranuose. Kartais susidaro iliuzija, kad ji artima draugė, kurią pažįstame metų metus. Įdomu, kokia Rūta Mikelkevičiūtė, kai išsijungia televizijos kameros ir ji praveria savo namų duris. Kuo kvepia privati erdvė, kokie baldai stovi, kas sukelia nostalgiją? Su Rūta kalbamės apie tai, be ko ji neįsivaizduoja savo namų, kiek jiems skiria laiko. Moteris atskleidė, kokį daiktą pasiimtų, jei iš jų bėgtų.

Kokiu aksesuaru iš mūsų kolekcijos papuoštumėte savo namų svetainę? Kuo jis jums patiko?

Puošnių rėmų veidrodžiu „Livorno“. Jis suteiktų daugiau šviesos ir erdvės namams, taip pat būtų puikus akcentas, kuris priduotų puošnumo. Matyti save visu ūgiu, ypač prieš išeinant, labai pravartu.

Koks fotelis iš mūsų kolekcijos geriausiai atskleistų jūsų charakterį?

Mėlynas foteliukas „Giardino“. Statyčiau jį į darbo kambarį. Šis baldas suteiktų praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio dvelksmo, nors šalia antikvarinio stalo atrodytų itin moderniai (man patinka miksas).

Koks širdžiai brangiausias daiktas jūsų namuose?

Jei tektų bėgti iš namų, pasiimčiau tik nuotraukas: tėvų, senelių. Jomis apstatytos visos komodos. Atsiminimai man brangiausi. Visa kita yra nereikšminga. Nustebau, kad abu vaikai neleido išmesti vaikiškos medinės lovytės. Joje užaugo mano dukra, miegojo ir sūnus. Abu pasakė: ji liks mūsų vaikams. Vadinasi, renkamės sentimentus, jausmus, prisiminimus, energiją, kuri šildo.

Kokiomis gėlėmis vasarą pasipuošia jūsų sodas, terasa? Kurios mėgstamiausios?

Rododendrai, našlaitės, pelargonijos. Tokios, kokias randu pas kaimynus, prekiaujančius gėlėmis. Nors, atvirai tariant, man nėra gražiau už žydinčią lietuvišką pievą. Todėl visada baruosi, kai vyras puoselėja pievą – nebelieka mano dobilų, pienių ir ramunių!

Nuotraukose
Mėgstamiausios gėlės LELIJOS. Šviestuvas BOLZANO. Fotelis GIARDINO. Veidrodis LIVORNO. Knyga THE FRENCH RIVIERA IN THE 1920’S.  Antikvarinė komoda. Krepšys BRUNELLO. Pagalvėlė RIVIERA. Ąsotis BAR.

Rūta Mikelkevičiūtė: „Namai be gėlių – kaip žmonės be sielos.“
Ar dažnai pertvarkote namus, perstumdote baldus? Kaip kuriate savo erdvę? Kur ieškote įkvėpimo? Kas interjere jums svarbiausia?

Aš esu varlė keliauninkė, man gyvenimo pilnatvę suteikia judėjimas, kelionės. Todėl namų interjero nesureikšminu – nei stumdau baldų, nei pertvarkau erdvės. Nors meluočiau, kad visiškai nesvarbu – man sunku būti namuose, primenančiuose sterilią laboratoriją ar kosminį laivą. Žinau, kad moterys ilsisi perstumdydamos baldus, bet aš jėgas atgaunu kelionėse. Pastebėjau, kad iki šiol vienoje vietoje kabo Iljičiaus lemputė. Ar kam trukdo? Niekam. Man neduota matyti namų interjero vizijos, tik galiu pasakyti, gražu arba ne. Prireikus, prašau pagalbos profesionalo, nes net kilimą išsirinkti sudėtinga misija: atsistoju prieš kelis šimtus, taip ir prastoviu. Spėkite, kiek metų ieškojau šviestuvų virš valgomojo stalo? Trejus! Keletą kartų parsivežiau namo, netiko, tada pasakiau, kad gana. Kol vieną dieną radau atsitiktinai!

Mėgstamiausias namų kvapas. Kodėl būtent šis?

Švaros ir mano gėlių. Stengiuosi, kad namuose nebūtų dirbtinių kvapų. Dievinu gyvas gėles, ypač narcizus, lelijas ir chrizantemas. Primena bažnyčią, kaip juokiasi namiškiai, bet man taip kvepia ramybė.

Kuris šviestuvas labiausiai atspindėtų jūsų nuotaiką šiandien?

Sietynas „Bolzano“. Jis suteiktų prabangos ir dekoratyvumo. Kambario akcentas ir puošmena! Nesirenku pagal nuotaiką, kitaip namai taptų eklektiški.

Jūsų namai triukšmingi ar ramūs?

Jei ne maži vaikai, šunys, vištos ir nuolat giedantis gaidys, būtų visai ramūs.

3 daiktai, be kurių neįsivaizduojate savo namų erdvės.

Be gėlių, viena jų – milžiniška araukarija. Namai be gėlių – kaip žmonės be sielos. Taip pat be XIX a. spintos ir komodos. Jaučiu silpnybę daiktams su istorija. Moderniuose namuose antikvaras suskamba ypatingai. Dar labiau išryškėja abiejų laikmečių spalvos.

Daugiausiai jaukumo suteikiantis daiktas namuose?

Modernus židinys ir, nepatikėsite, bet antikvarinis rašomasis stalas.

Kokį gėrimą rinktumėtės karštą vasaros dieną?

Mėgstu tai, kas tikra ir natūralu. Renkuosi tyrą vandenį.

A.Ušackės tesktas.

Panašūs straipsniai

Svetingumas: namai, kurie laukia ir priima 

Svetingumo sąvoka aprėpia daug – nuo erdvės plano, smulkių detalių iki etiketo taisyklių. Ar turėtume pagalvoti apie tai,...

Kodėl namuose klojame kilimus?

Kilimai namuose suteikia ne tik jaukumo, yra stilinga dizaino detalė, bet reikalingi ir dėl praktiškumo. Pakalbėkime apie tai,...

Harmoningas jaunos šeimos interjeras Vilniuje

200 kv. m gyvenamasis namas Vilniuje, vos tik įėjus, pakeri didybe ir šviesia atmosfera. „Klientai turėjo vienintelį pageidavimą...

Amžinas klausimas: klasikinė ar moderni terasa?

„Privati terasa šiuo laikmečiu yra didžiausia prabanga – ypač mieste. Tai atokvėpis nuo beprotybės, vykstančios gatvėse, taip pat...