Turtinga klubo „Mamai Cale“ interjero istorija

Data:

Pasidalinkite:

Interviu su architekte ir interjero dizainere Maria Ksenofontova apie jos puoselėjamą užmiesčio klubą „Mamai Cale“. Dizainerė atskleidė kūrybos užkulisius ir tai, kas jai padėjo sukurti įspūdingas erdves.

Įspūdingas interjeras, kurį architektė ir interjero dizainerė Maria Ksenofontova sukūrė užmiesčio klubui „Mamai Cale“, laimėjo geriausio Rusijos viešojo interjero apdovanojimą. Labai malonu pasidalyti atviru Marios interviu apie šių erdvių kūrimo užkulisius.

Kaip įrengti prabangų, tačiau jaukų interjerą? Dizainerė išsamiau papasakojo apie istorinę vietą, kūrybos procesą, atskleidė, kur semiasi įkvėpimo ir kodėl rinkosi tik vieną prekės ženklą. 

Būdama septynerių pirmą kartą susipažinau su žodžiais nuošliauža ir pamatai. Namo, kurį nusipirko ir baigė statyti mano tėvai, konstrukcijos buvo labai prastos. Taigi, praėjus tik metams po persikraustymo, namo konstrukcija pradėjo trūkinėti. Atvykę specialistai – dizaineriai, inžinieriai, architektai – aiškinosi problemą ir pasiūlė sprendimų. Man labai patiko stebėti žmones, dirbančius su aistra. Profesionalai, kurie gali kurti, statyti ir organizuoti erdves, mane tiesiog sužavėjo.Labai susidomėjau architektūra ir viskuo, kas su ja susiję. Mūsų namuose buvo daug žurnalų ir knygų su privačių namų projektais. Aš studijavau planus, įvairius architektūrinius pjūvius ir įsivaizdavau, kaip kurti vidaus erdvę. Būdama keturiolikos su vyresniąja seserimi pasidalijau noru tapti dizainere, ji labai mane palaikė ir padėjo įgyti profesinį architekto išsilavinimą.

2020 m. buvo pristatytas jūsų kurtas privataus Sočio klubo „Mamai Cale“ interjeras. Naudojate daug prekės ženklo „Eichholtz“ produktų. Kuo jie jums patinka?

Išties, mes labai mėgstame prekės ženklą „Eichholtz“. Pradėsiu nuo projekto „Mamai Cale“ koncepcijos. Mano sesuo, verslininkė, nusipirko 2 ha žemės, kur buvo apleistas pastatas. Ji nusprendė sukurti užmiesčio klubą, kuriame vyrautų spalvinga kolonijinė atmosfera. Mane pakvietė tapti projekto autore. Vienas jos norų buvo sukurti vientisą stilistiką. Pravartu dirbti su kuo mažiau tiekėjų, kad darbai vyktų sklandžiai ir greitai. Ir, žinoma, „Eichholtz“ tam puikiai tiko. Man patinka šis gamintojas dėl plataus produktų asortimento. Gausus baldų, šviestuvų, aksesuarų pasirinkimas leido sukurti visiškai skirtingas restorano erdves, kurios atspindėtų tą patį stilių, tačiau skleistų individualią atmosferą. Be to, produktų kokybė puikiai tinka juos naudoti ne tik namų interjere, bet ir aktyviose viešosiose erdvėse. Šis klubas veikia beveik metus, ir aš džiaugiuosi, kaip gerai išsilaikė „Eichholtz“ produktai! Manau, kad sprendimas naudoti būtent šio prekės ženklo baldus ir aksesuarus visam projektui buvo labai protingas.

„Mamai Cale“ interjeras buvo įkvėptas turtingos vietovės istorijos. Papasakokite šiek tiek daugiau apie tai.

Teisingai, komplekso pavadinimas siejamas su turtinga vietos istorija, kuri gali būti pasakojama ilgais žiemos vakarais prie židinio.

Maria Ksenofontova: „Natūralus apšvietimas yra tikras dizainerio asistentas! Stebėkite jį ir rasite geriausius sprendimus.“.

Jūsų interjeras atrodo labai gerai apgalvotas, baigtas iki smulkiausių detalių. Pasidalykite patarimais, į kokias interjero detales verta investuoti?

Jei atvirai, esu dėkinga mūsų komandai, kad turėjau pakankamai laiko detalėms apgalvoti ir pasirinkti. Kai skubama baigti komercinį projektą, dažnai sunku skirti jam daug dėmesio. Greitai išsiaiškiname pagrindinius akcentus – ir lėkte įgyvendinti.

Greitai išsiaiškiname pagrindinius akcentus – ir lėkte įgyvendinti.

Mes įsikūrę apleistos ,,Mamai-Cale“ tvirtovės teritorijoje. Graikijos-Romos tvirtovė pastatyta I–II m. e. amžiais. Deja, tvirtovė buvo sunaikinta, gynybinės sienos griuvėsiai atstatyti už kilometro nuo mūsų restorano. Tai viskas, kas iš tikrųjų likę šiandien. Išsaugotos keliautojų graviūros, istorija apie tvirtovę, su šia informacija supažindiname lankytojus klubo brošiūroje.

Vienas vietos istoriją pabrėžiančių sprendimų interjere – panaudoti upės akmenis. Dekoruodama pagrindinį pastatą perėmiau senovės gyventojų technologijas ir naudojau vietinius upės akmenis. Visas apatinis aukštas dekoruotas būtent jais. Taip pat laikančiosiomis sienomis jis vertikaliai pakyla iki pat pastato stogo.

Stogas yra dvišlaitis, primenantis kalnų formą, kurie apsaugo kompleksą nuo jūros vėjų ir uraganų. Gatvės pavėsinės, gyvenamieji kambariai taip pat dekoruoti upių akmenimis. Ši medžiaga atrodo įspūdingai ir yra praktiška. Ji sukuria kaukazietišką atmosferą, o prabangi medžio apdaila ir patogūs baldai suteikia komforto ir saugumo jausmą.

„Mamai Cale“ yra prabangus privatus klubas žmonėms, kurie įpratę prie aukščiausios kokybės. Kokie šių klientų interjero poreikiai ir lūkesčiai?

Kiekvienas svečias laukia ypatingo dėmesio. Vakarienės metu renkasi privačius valgomuosius, tačiau vertina galimybę matyti aplinkines zonas ir kitus svečius. Šiuo atžvilgiu mums pavyko suformuoti erdves, kurios jiems suteikia norimą komforto jausmą.

Sukūrėme mobiliąją erdvę ir atskyrėme keletą privačių valgomojo zonų. Bendroje salėje buvo pastatyti aukšti foteliai, kurie atriboja erdvę ir suteikia kiekvienam svečiui privatumo. Beje, „Eichholtz“ kėdės yra labai ergonomiškos. Jomis esame patenkinti tiek mes, tiek klientai. Be to, svečiai vertina ir pastebi pasirinktus aksesuarus, knygas, užpildančias erdvę. Iškart atsiranda svetingumo jausmas, tarsi prašoma pasilikti, praleisti šiek tiek daugiau laiko be kasdienio šurmulio. Manau, kad šie nedideli triukai tikrai sužavi.

Jūsų interjeras atrodo labai prabangus, tačiau jaukus ir svetingas. Ką galėtumėte patarti norintiems tokią atmosferą susikurti savo namuose?

Ačiū. Man labai malonu girdėti. Manau, kad čia labai svarbūs yra apšvietimo darbai. Gerai apgalvoti ir apšviesti akcentai: indas, žalios augalų šakos, minkšti audiniai, sukuriantys dar švelnesnę išsklaidytą šviesą. Visos šios technikos džiugina akį, o svečias gali atsipalaiduoti, pasinerti į savo pojūčius ir mėgautis maistu, vynu, muzika.

Galima pastebėti įvairių baldų, apšvietimo, tekstūrų ir spalvų įvairovę. Kaip jums pavyko sukurti harmoningą vaizdą?

Kaip ir minėjau pradžioje, mums labai pasiteisino sprendimas dirbti su viena kompanija. Su „Eichholtz“ sukurti darnų interjerą, net naudojant daug įvairių daiktų, yra labai lengva. Dėkoju jų stilistų ir dizainerių komandai už produktus, kuriuos jie sukuria, kad palengvintų mūsų darbą. Jaučiu jiems pagarbą.

Jūsų klubo erdvės atrodo labai gerai apgalvotos, baigtos iki smulkmenų. Pasidalykite patarimais, į kokias interjero detales verta investuoti?

Aš turėjau laiko pagalvoti. Atsisėsti ant kiekvienos kėdės ir pažvelgti į erdvę svečio akimis, pagalvoti, kas gali pritraukti jo dėmesį.
Patariu investuoti į apšvietimą! Žmonės mėgsta stebėti šviesos ir atspindžių žaismę, todėl tai naudinga, kai erdvėje praleidžiama daug laiko. Spintelės, toršerai, šviestuvai yra tikra vietos puošmena! Ir, žinoma, veidrodžiai. Jie – prabanga ir gali absoliučiai transformuoti erdvę, aš veidrodžius tiesiog dievinu.

Kaip apibūdintumėte stilingą interjerą trimis žodžiais?

Interjeras, nepavaldus laikui.

Kiekvienas kambarys taptų stilingesnis, jei tik pridėtume…

Gėlių ir žvakių… Daug!

Koks yra geriausias interjero dizaino patarimas, kurį galėtumėte duoti?

Jei įmanoma, būtinai praleiskite visą dieną būsimoje erdvėje. Natūralus apšvietimas yra tikras dizainerio asistentas! Stebėkite jį ir rasite geriausius sprendimus.

Aš turėjau laiko pagalvoti. Atsisėsti ant kiekvienos kėdės ir pažvelgti į erdvę svečio akimis, pagalvoti, kas gali pritraukti jo dėmesį.

Patariu investuoti į apšvietimą! Žmonės mėgsta stebėti šviesos ir atspindžių žaismę, todėl tai naudinga, kai erdvėje praleidžiama daug laiko. Spintelės, toršerai, šviestuvai yra tikra vietos puošmena! Ir, žinoma, veidrodžiai. Jie – prabanga ir gali absoliučiai transformuoti erdvę, aš veidrodžius tiesiog dievinu.

Nuotraukoje:

Nuotraukoje:

Sužinokite daugiau:

Gustės Pocevičienės tekstas
MARIA KSENOFONTOVA : SKSENOFONTOVA_MARIA_INTERIORS

Panašūs straipsniai

Novatoriška dvasia

Kai kalbame apie išskirtinius ir vaizduotės ribas peržengiančius baldus, daugelis įsivaizduoja italus ar portugalus, prancūzus. Šįkart džiaugiamės galėdami...

Teisininkė, kurianti interjerus

Jovita Jankauskienė jau 17 metų dirba interjero dizaino srityje. Iš pradžių interjerą laikiusi tik hobiu, dabar drąsiai gali...

Geras kvapas – sėkmės garantas

Prekės ženklo „Sensosell“ įkūrėjai Vaida ir Aurimas Petroševičiai, Kaune įkūrę kvapų rinkodaros butiką, įsitikinę, kad gerai parinktas ir...

Mansarda su charakteriu

Užėję į 120 kv. m butą Vilniuje, Sodų g., pamatytumėte šlaitines lubas, mansardinius langus ir modernios klasikos interjerą,...