Mansarda su charakteriu

Data:

Pasidalinkite:

Dizainerė Monika Noreikienė

Užėję į 120 kv. m butą Vilniuje, Sodų g., pamatytumėte šlaitines lubas, mansardinius langus ir modernios klasikos interjerą, kurį kūrė studijos „Menas gyventi“ dizainerė Monika Noreikienė. Pasak jos, šis projektas buvo labai įdomus, o klien – tai suinteresuoti viską įgyvendinti iki smulkmenų, tad dirbti buvo vienas malonumas. 

Kokybė – svarbiausia

Sodų gatvėje, atgimstančiame stoties rajone, naujame kvartale „Renesanso“, kurį kūrė bendrovė „Hanner“, įrengtas modernios klasikos butas spindi elegancija ir prabanga. Butas yra paskutiniame namo aukšte, skirtas jaunai šiuolaikiškai porai, mėgstančiai miesto gyvenimą ir šurmulį. Čia įrengti 2 miegamieji ir svetainė su virtuve. Kaip pasakojo projekto autorė, įrengimo darbai užtruko apie metus, tačiau viskas vyko gana sklandžiai ir pagal planą. „Galiu pastebėti, kad šeimininkams buvo labai svarbi kokybė, tad tam skyrėme gana daug dėmesio. Tiek rinkdami apdailos medžiagas, tiek baldus. Taigi viską kūrėme labai atsakingai, bendraudami su patikimais partneriais, gamintojais, kurie garantuoja kokybę, tam tikrą prabangos kodą“, – aiškino Monika. Būtent todėl virtuvėje buvo naudojamas dirbtinis akmuo, o pačią virtuvę pagamino „Vokė-III“, minkštieji baldai parinkti iš salono „Elegant Home”.

Pavyzdinis studijos darbas

Pasak Monikos, šį projektą galima pavadinti pavyzdiniu dizaino studijos „Menas gyventi“ projektu. „Jis visiškai nusako mūsų kuriamą stilių, filosofiją, tai, kas mums gražu ir priimtina. Dekoratyvumas ir funkcionalumas čia perteikti labai subtiliai. Interjeras ne per daug klasikinis, bet gana modernus. Apskritai kiekviename interjere stengiamės panaudoti moderniąsias technologijas, išmaniųjų namų principus. Kai pasižiūrime į vizualizacijas ir į įgyvendintą projektą, matome, kad viskas įgyvendinta 95 proc.
tikslumu“, – šypsojosi būstą kūrusi Monika. 

Tikriausiai tai nestebina, nes klientai ėjo koja kojon su dizainere, siekė, kad realybė atitiktų viziją. „Tai gero proceso rezultatas, juk vizualizacijos darytos ne veltui, tad diskutavome apie kiekvieną kampą. Šį projektą galėčiau pavadinti vienu sėkmingiausių siekiant įgyvendinti įvairius procesus. Kai sukuri techninius brėžinius, vizualizacijas, matai, kad viskas atitiko kone identiškai. Manau, kad taip pavyko, nes klientai skrupulingai norėjo tikslaus vaizdo, koks buvo numatytas. Būtent todėl investavo, rinko daiktus, buvo pasiryžę ilgiau jų laukti“, – džiaugėsi Monika.

Procesas sėkmingas buvo ir dėl to, kad darbus atliko patikimi specialistai, kuriais pasitikėjo tiek dizainerė, tiek klientai. „Gera komanda – vienas iš privalumų ir sėkmės garantų. Jei pasitiki elektriku, apdailos darbų specialistu, plytelių klojėju, viskas einasi kur kas nuosekliau. Be abejo, nesklandumų buvo, tačiau jų pasitaiko visur ir viską įmanoma išspręsti“, – įsitikinusi dizainerė M. Noreikienė.

Šlaitinių lubų iššūkiai ir privalumai

Šio būsto išskirtinumas – šlaitinės lubos. Dažnai iškyla klausimas, kaip įrengti tokį būstą. Šlaitinės lubos ne tik puošmena – jos yra sudėtingesnės konstrukcijos, kuri kelia nemažai iššūkių. Su sudėtingomis situacijomis susidūrė ir „Menas gyventi“ komanda, tačiau, viską gerai apgalvoję, kilusius klausimus išsprendė.

„Projektuodami šį būstą, iš karto susidūrėme su viena pagrindine problema: iškilo dilema, kaip įrengti po šlaitu esančius korpusinius baldus. Kaip padaryti, kad būtų patogu, užtektų vietos daiktams laikyti ir atrodytų estetiškai“, –
pasakojo Monika. Šiame bute kilo svarstymų dėl spintų, nes jos turėjo būti įmontuotos giliai po šlaitais. Tai tikrai buvo iššūkis, teko gana daug dėl to bendrauti su baldininkais, ieškoti aukščiausios ir žemiausios vietos, juk reikėjo įrengti ir stalčius, ir lentynas, ir vietas drabužiams kabinti. Taigi spintos, vieta daiktams laikyti –
pagrindinė problema. Lubos yra gana neaukštos, netaisyklingos formos, tad teko paplušėti. 

Kaip tikino projekto autorė, tokiais atvejais svarbiausia išnaudoti visą erdvę iki pat lubų. Aukščiausioje vietoje planuoti kabinti ilgiausius drabužius, pavyzdžiui, paltus. O lentynas, stalčius projektuoti ten, kur lieka mažiau vietos. „Taigi korpusinius baldus projektavome mes, o pagamino „Vokė-III“.
Tiesą sakant, baldų brėžinius visada darome patys. Vėliau juos perduodame gamintojams, kurie atvažiavę išmatuoja erdvę ir imasi gaminimo darbų bei derina techninius gamyklinius niuansus. Tiesiog įrengiant būstus, kuriuose yra šlaitinės lubos, viskas trunka ilgiau ir vyksta kiek sudėtingiau“, – bendru rezultatu dalijosi Monika.

Svetainėje langai kol kas neuždengti, tačiau klientams tai nekliudo – jie džiaugiasi atviru vaizdu. Nors butas specifinio plano, šviesos užtenka ir šeimininkai juokauja, kad nereikia dengti langų. Taip pat kilo klausimų ir dėl puošybinių sienų juostelių. Jos labai gražiai atrodo erdvėse, kuriose yra aukštos lubos, o erdvė taisyklingos formos. „Klientė norėjo puošybinių juostelių, tačiau šlaitiniame bute jas pritvirtinti gana sudėtinga. Taigi šis procesas užtruko ilgiau nei įprastai, reikėjo viską atlikti kur kas kruopščiau“, – pasakojo dizainerė.

Kad ir kokių iššūkių keltų šlaitinės lubos, vis dėlto jų nereikėtų bijoti. „Tikrai drąsiai galiu pasakyti, kad tokios lubos išryškina būsto architektūriškumą ir originalumą, nes galima priimti įdomių, nematytų sprendimų. Antro tokio būsto tikrai nėra, nes jis nestandartinis, o tai aktualu tiems, kurie ieško unikalumo“, – tikino projekto autorė. Jau vien svetainėje įspūdį daro tai, kad aukščiausia vieta siekia apie 5 m, tad šiame bute galima pajausti, jog esi ypatingoje vietoje. Kai erdvė aukšta, visai kitaip atrodo ir dekoratyvūs elementai, pavyzdžiui, akmens masės sienelė už televizoriaus. Taigi aukštas lubas išskirčiau kaip didelį privalumą. 

Išpildytos visos šeimininkų svajonės

Būste įrengti du vonios kambariai. Pagal sumanymą, vienas vyriškas, kitas moteriškas. Solidžiame vyro vonios kambaryje derinamos tamsiai margos didelio formato plytelės ir juodos masės lieto akmens stalviršis, parinktos juodos santechnikos detalės. Taip sukuriamas dramatiškas įspūdis. Čia sumanyta projektuoti erdvią dušo kabiną. Įdomu tai, kad šioje erdvėje labai aukštos lubos – apie 3,5 m. „Šeimininkai pageidavo lietaus dušo galvos, tačiau mes minėjome, kad bus sudėtinga praustis, juk iš tokio aukščio bėgdamas vanduo spės atšalti (juokiasi). Tačiau klientas labai norėjo ir galiausiai liko patenkintas tokiu sprendimu“, – pasakojo dizainerė. Kitame kambaryje įrengta ir dušo kabina, ir laisvai pastatoma vonia po stoglangiais. Čia vyrauja visai kitokia atmosfera: šviesios didelio formato plytelės, balti atspalviai, aukso spalvos santechnikos detalės padeda sukurti prabangų ir raminantį įspūdį. „Šį kambarį galėčiau pavadinti moters grožio oaze, nes čia yra didelis veidrodis, spintelės, erdvi dušo kabina. Tai – šeimininkės svajonių vonios kambarys“, – neabejoja Monika. Beje, abu namų šeimininkai virtuvėje norėjo salos ir vyno šaldytuvo. Kaip patys tikino, būtent šioje namų zonoje vyksta gyvenimas: ne tik gaminama, bet ir priimami draugai, bendraujama. Svetainėje, už televizoriaus, suprojektuota akmens masės plytelių siena, kuri atrodo tikrai įspūdingai. „Ieškojome būdų, kaip neskaldant pritaisyti šią plytelės konstrukciją. O iš likučių pagaminome staliukus, kurie labai patiko namų šeimininkams. Vienas jų rado vietą šviesiajame vonios kambaryje, už pastatomos vonios. 

Atsakingai parinkti baldai ir šviestuvai

Pasak Monikos, bute vyrauja neutralios, žemiškos spalvos, nes tokių norėjo klientai. Jos ne tik praktiškos, bet atrodo prabangiai ir elegantiškai. „Kadangi jau buvome išsirinkę minkštuosius baldus, daug ką derinome prie jų. Kai atėjome į saloną „Eichholtz“, iškart pamatėme sofą „Sienna“ ir nusprendėme, kad jos būtinai reikia. Abiem labai patiko šio baldo stilistika, grožis, elegancija, tad pasirinko būtent šį modelį. Taigi buvo nuspręsta gana greitai“, –
pasakojo dizainerė. Norėdami, kad bute derėtų audiniai, stilistika, metalo detalės, šeimininkai daug baldų rinkosi iš vieno gamintojo asortimento. Be to, taip paprasčiau išlaikyti vientisą moderniosios klasikos stilių. 

Galima pastebėti, kad visose erdvėse atsikartoja akmens masės plytelės elementas –
tai pamatysite tambūre, už veidrodžio, svetainėje už televizoriaus, taip pat iš likusių medžiagų pagaminti staliukai, tad akmens detalių yra kiekviename kambaryje. Visur parinkti tokie patys matinio aukso elementai, minkštųjų baldų medžiagos, lovų audiniai (tiek svečių, tiek miegamajame). Pasikartojančios detalės priduoda vientisumo.

Visame bute integruoti šviestuvai su bėgeliais, kurie dažniausiai pasirenkami tokio tipo būstuose. Jie labai praktiški, nes prožektorių galima įdėti tiek, kiek reikia, nukreipti, kur nori: link ar nuo šlaito. Taigi šis apšvietimo tipas labai pasiteisinantis. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kad parinkti gražūs juodos ir aukso spalvų derinio bėgeliai. Šie šviestuvai idealiai dera prie kitų elegantiškų detalių namuose. Virtuvėje, miegamuosiuose, šviesiajame vonios kambaryje parinkti stilingi ir prabangūs akcentiniai šviestuvai, kurie suteikia baigtumo įspūdį. 

Panašūs straipsniai

Novatoriška dvasia

Kai kalbame apie išskirtinius ir vaizduotės ribas peržengiančius baldus, daugelis įsivaizduoja italus ar portugalus, prancūzus. Šįkart džiaugiamės galėdami...

Teisininkė, kurianti interjerus

Jovita Jankauskienė jau 17 metų dirba interjero dizaino srityje. Iš pradžių interjerą laikiusi tik hobiu, dabar drąsiai gali...

Geras kvapas – sėkmės garantas

Prekės ženklo „Sensosell“ įkūrėjai Vaida ir Aurimas Petroševičiai, Kaune įkūrę kvapų rinkodaros butiką, įsitikinę, kad gerai parinktas ir...

Buitis neturi užgožti namų grožio

Interjero entuziastas, restorano „Laurus“ įkūrėjas Laurynas Šauklys sako, kad interjeras – jo aistra. Ieškoti išskirtinių detalių, derinti, atrodytų,...