Kęstas Rimdžius: „Esu išrankus namų detalėms”

Data:

Pasidalinkite:

Kęstui Rimdžiui – stilistui, profesionaliam plaukų meistrui, Vilniaus širdyje esančių įvaizdžio namų „KUKLA Beauty Box“ įkūrėjui ir vadovui visada rūpėjo grožis ir stilius. Visgi vyras rūpinasi ne tik savo ir kitų išvaizda. Jam svarbu, kokie jo namai ir interjeras. Pasirodo, Kęsto namuose atsiduria tik ypatingi, apgalvoti ir prie dizaino tinkantys baldai bei aksesuarai.  

Vaido Jokubausko nuotr.

Stilius ir geras skonis – nuolatinis jūsų palydovas. Kiek geras stilius jums svarbus namuose?

Dažniausiai pažiūrėję į žmogaus aprangą, galime labai daug perskaityti apie jo gyvenimo būdą, pomėgius, socialinę padėtį, taip pat ir apie namų interjerą. Žmogus, kuriam svarbi estetika, grožis jį sups visur. Namai nėra išimtis. Aš esu tas žmogus, kuriam svarbu, kokia aplinka mane supa, ką valgau, kuo rengiuosi ir su kuo bendrauju. Tad namų detalėms esu toks pat išrankus kaip ir aprangai (šypsosi).

Kaip apibūdintumėte savo namų erdvę? 

Kadangi didžiąją savo laiko dalį praleidžiu darbe, kurioje daug spalvų, raštų, namų erdvė yra rami, nuosaiki, kvepianti klasikine, bet modernia estetika. Namie ieškau ramybės ir poilsio.  

Ką rastume ant jūsų kavos staliuko? Kokias dekoracijas renkatės? Kodėl?

Ant mano kavos staliuko visada yra žvakių ir knygų. Ugnis namams suteikia jaukumo, o knygas, albumus kolekcionuoju. Iš anksto rūpinuosi, kad turėčiau ką veikti, kai išeisiu į pensiją (juokiasi).

Jei galėtumėte visą dieną praleisti ant sofos, kurią rinktumėtės? Kodėl būtent ji traukia dėmesį? Ką veiktumėte? 

Manau, rinkčiausi sofą „Tondo“, man labai patinka šio baldo dizainas. Visgi, sakyčiau, kad sofa nėra baldas, ant kurio norėtųsi gulėti. Ji gali būti išskirtinė – pagrindinis svetainės akcentas.

Koks, jūsų manymu, namų aksesuaras būtų ilgaamžiškiausias? 

Jei reikėtų pasirinkti vieną aksesuarą, kuris būtų nepavaldus laikui ir tinkamas visokiam interjerui, sakyčiau, kad vaza „Nino“. Stilinga, storo stiklo ir ilgaamžio dizaino. Juk visiems namams tinka gėlės, o aš jas itin mėgstu (šypsosi).

Kokio tipo fotelis tinkamiausias patogiam ir ramiam skaitymui?  

Jis turi būti didelis, minkštas ir būtinai su daug pagalvių, kad būtų patogu įsitaisyti. Taigi puikiai tiktų „Clifford corner“.

Stilingiausias daiktas jūsų namuose. Kur slypi šio daikto stiliaus paslaptis?

Nesu kuklus, tad pasakysiu, kad sunku būtų įvardyti vieną. Bet, manyčiau, kad tai laiptai. Kuo jie ypatingi?  Ogi tuo, kad mano namų interjeras prasidėjo būtent nuo jų. 

Koks baldas, jūsų manymu, yra vertas didžiausios investicijos? 

Manau, priklauso nuo gyvenimo būdo. Jei daug laiko leisčiau namie, tai tikrai būtų sofa, jei daug gaminčiau – virtuvės baldai. Bet aš renkuosi tai, kas mane džiugina labiausiai. Manyčiau, kad tikrai verta investuoti į gerą, kokybišką, talpią ir stilingą drabužinę (šypsosi).

Kokį paskutinį daiktą pirkote savo namams? 

Paskutinis daiktas, kurį įsigijau namams, buvo fotelis „Diego“. Jį tiesiog dievinu. Tai tikrai vienas baldų, ant kurių leidžiu laiką, kai tik turiu laisvą minutę. Jis minkštas, patogus ir apmuštas nuostabiu dirbtiniu avikailiu. 

Mėgstate paslėpti ar eksponuoti daiktus? Kokiai spintelei ar lentynai teiktumėte pirmenybę: atvirai ar uždarai? Kodėl?

Priklauso nuo erdvės. Svetainėje mėgstu eksponuoti, o poilsio erdvėje daiktus labiau slepiu, kad niekas neblaškytų poilsio. Neįsivaizduoju savo miegamojo zonoje tokio daikto kaip televizorius. Šiame kambaryje man reikia ramybės, tai vieta, kurioje atsipalaiduoju, tad nereikia jokių trikdžių. 

Kęstai, kokia muzika skamba jūsų namuose? 

Priklauso nuo situacijos, bet man namai – ramybės ir poilsio oazė. Dažnai mėgstu tylą, bet pastaruoju metu atrandu praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio ritmus. 

Mėgstamiausias namų kvapas. Ar yra kokia nors su jais susijusi istorija? Kodėl būtent šis?

Namų kvapus ir žvakes perku tik „Candelaria home fragrances boutique“. Būtent prekės ženklas „Trudon“ mane visada nustebina (šypsosi).  Be mano mėgstamų „Trudon“ kvapų ir žvakių tokių kaip „Ernesto“, mano absoliutus favoritas dabar yra „Balmain x Trudon“ kolaboracija – šie kvapai mane džiugina ir darbe, ir namie.

Koks viešojo interjero pavyzdys jus įkvepia labiausiai (restoranas, viešbutis ar pan.)?

Išties, sunku būtų įvardyti vieną. Paryžiuje man patinka restoranas „Giraffe“, Londone viešbutis „Caffe Royal“, Kopenhagoje viešbutis „Villa Copenhagen“ ir daug kitų vietų. Rinkdamasis kelionės kryptis, gerai apgalvoju vietas, kuriose gyvensiu, ką valgysiu ir, žinoma, kokia aplinka mane sups (šypsosi).

Aurelijos Ušackės tekstas

Vaido Jokubausko nuotraukos

Panašūs straipsniai

Lietuvis – tarp geriausiųjų pasaulyje

Viena iškiliausių Europos meistrų paroda „Homo Faber“ rengiama kas dvejus metus Venecijoje, Italijoje. Tai yra unikali galimybė pristatyti...

Dialogas tarp seno ir naujo

Interjero dizaino salono ,,Eichholtz by Elegant home“ įkūrėjai ir žurnalo ,,Elegant home“ redaktorei Gustei Pocevičienei kaip niekam kitam...

Asta Meschino: „Namai – šeimos tvirtovė“

Asta Meschino – elegancijos, gerų manierų ir moteriškumo pavyzdys. Šį kartą norime pažvelgti į šios žavingos moters namus:...

Menas – dvasinis ir finansinis turtas

Tapybos, grafikos, skulptūros ir fotografijos kūrinių kolekcininkas Darius Lebedzinskas įsitikinęs, kad menas žmogui labai svarbus dvasine, emocine ir...