M.Petruškevičius: „Namų svetingumas priklauso nuo šeimininkų“

Data:

Pasidalinkite:

Manto Petruškevičiaus kūryba išsiskiria ypatinga gausa ir prabanga. Daugelis negalime atsistebėti jo išlavintu skoniu, dėmesiu detalėms ir gebėjimu kasdienę aplinką tranformuoti į emocijas, žadinančias pasakiškus paveikslus. Jo kūrinių akivaizdoje ne tik jaučiamės atsidūrę įkvepiančioje erdvėje, bet ir patys pasijuntame ypatingi. Mantas pasakoja apie tai, kas jam yra svetingi namai.

Manau, kad namų svetingumui daug įtakos turi interjeras. Jis juk gali būti svetingas arba nelabai. Kartais net atstumiantis arba šaltas. Aš labiau mėgstu buduaro tipo interjerus, kuriuose tvyro išskirtinė atmosfera, pavyzdžiui, yra senų daiktų. Tačiau patinka, kai namai nepaversti į šaltą muziejų, bet nesirinkčiau ir tokių, kur padarytas euroremontas. Mėgstu gražius, stilingus, prabangius namus. Visgi svetingi namai man nekelia standartinių asociacijų: nesisieja vien su vaišingumu ir geru šampanu.

Aišku, daug kas priklauso nuo šeimininkų, kaip jir bendrauja, kokią sukuria atmosferą. Kartais būna, kad kai kurių žmonių namuose reikia elgtis kaip bažnyčioje, bet man tai nepriimtina. Vertinu, kai žmonės atsipalaidavę, kuria namus dėl savęs ir dėl svečių, o ne dėl to, kad gyventų kaip bažnyčioje ir bijotų pajudinti stiklinę ar atsisėsti ant fotelio. Jei šeimininkai prižiūri savo namus, yra svetingi savo svečiams, tada kiekviena detalė apgalvota. Bet vertinu, kai žmonės negyvena tik dėl būsto, o mėgsta švęsti, leidžia ant parketo vaikščioti su aukštakulniais, neprašo nusimauti batų, nebijo subraižyti grindų. Esu buvęs prabangiausiuose namuose visame pasaulyje, tad svetingumo sąvoka svetur truputį skiriasi. Lietuviai gal per daug saugo savo būstą. Kartais atrodo, kad namai sukurti tik tam, kad jais grožėtųsi, bet ne patogiai gyventų. Tačiau būstas privalo tarnauti šeimininkui, žmonės neturi paklusti namams.

Mantas Petruškevičius: „Svetingumą galima pajausti ir vonios kambaryje. Puiku, kai jame dvelkia maloniais aromatais (rankų kremo, muilo, kvėpiklio), kai parinkti kokybiški rankšluoščiai.“.

Svetingumą pajusti galima ir vonios kambaryje. Puiku, kai juose dvelkia maloniais aromatais (rankų kremo, muilo, kvėpiklio), kai parinkti kokybiški rankšluosčiai. Nors tai atrodo mažos smulkmenos, aš jas pastebiu. Aišku, svetinguose namuose būtina tvarka. Taip pat manau, kad namuose turėtų būti gero vyno ir šampano. Vertinu tikrus dalykus. Jei šeimininkai turi išlavintą skonį, namuose bus ir puikių gėrimų.

Aš mėgstu svečius ir norėčiau juos priimti. Bet kol kas to nepraktikuoju, kol neturėsiu tokių namų, kokių noriu. Šis stalas, kurį dekoravau, tikrai atspindėtų mano namus. Juose nebūtų modernumo ženklų, o buduaro akcentų arba perteikta pamėgtų vietų Paryžiuje nuotaika. Manau, kad namuose svarbu išgauti atmosferą, kvapą, nuotaiką, kuri keltų prisiminimų. Visgi kiekvieni namai skirtingi. Tiems, kuriuose dažnai lankausi, nieko netrūksta, viskas idealu. Juk namai atspindi šeimininkus. O kai savininkai turi skonį, netrūksta nieko.

Stilius ir dekoras Manto Petruškevičiaus
Nuotraukos Aušros Rekašiūtės „AA STUDIO“
Salonas „EICHHOLTZ BY ELEGANT HOME“
Indai „SU SON“

Panašūs straipsniai

Lietuvis – tarp geriausiųjų pasaulyje

Viena iškiliausių Europos meistrų paroda „Homo Faber“ rengiama kas dvejus metus Venecijoje, Italijoje. Tai yra unikali galimybė pristatyti...

Dialogas tarp seno ir naujo

Interjero dizaino salono ,,Eichholtz by Elegant home“ įkūrėjai ir žurnalo ,,Elegant home“ redaktorei Gustei Pocevičienei kaip niekam kitam...

Asta Meschino: „Namai – šeimos tvirtovė“

Asta Meschino – elegancijos, gerų manierų ir moteriškumo pavyzdys. Šį kartą norime pažvelgti į šios žavingos moters namus:...

Kęstas Rimdžius: „Esu išrankus namų detalėms”

Kęstui Rimdžiui – stilistui, profesionaliam plaukų meistrui, Vilniaus širdyje esančių įvaizdžio namų „KUKLA Beauty Box“ įkūrėjui ir vadovui...