Senojo Amsterdamo dvasia

Data:

Pasidalinkite:

Įspūdingame, neseniai atnaujintame kultūros paveldo pastate, kuris užima net 750 kv. m ploto, įsikūręs prekės ženklo „Eichholtz“ salonas žavi šimtmečių istorija ir šiuolaikiškų sprendimų deriniu. Pastatas yra pačioje Amsterdamo širdyje, o pro langus matyti vaizdas į visame pasaulyje gerai žinomą šio miesto valstybinį muziejų. Apie istorinį pastatą, naująjį saloną ir jo įrengimą sutiko papasakoti „Eichholtz“ kūrybos direktorius Florianas Roozenas.

Florianai, kurioje Amsterdamo vietoje yra šis nuostabus pastatas? Gal galite apibūdinti aplinką? Kodėl naujam salonui pasirinkta ši vieta?

Jis įsikūręs Amsterdamo rajone Oud Zuid, arba Senuosiuose pietuose. Tai vienas prestižiškiausių ir turtingiausių miesto rajonų, žinomas dėl prabangių gyvenamųjų kvartalų, elegantiškos architektūros ir kultūros objektų. PC Hooftstraat yra viena garsiausių rajono gatvių, kurioje įsikūrusios prabangiausios parduotuvės. Taigi ta vieta buvo būtent tai, ko mums reikia. 

Papasakokite apie pastatą daugiau. Kaip atrodo erdvės? 

Šis pastatas yra interjero entuziastų prieglobstis. Jis skirtas garsiajam prekės ženklui „Eichholtz“. Rūsyje, pirmame ir antrame aukšte yra maždaug 8 kruopščiai suplanuotos patalpos, kuriose įrengtos salono erdvės: svetainės, valgomieji, miegamieji. Prie šio pastato yra nuostabus sodas, papuoštas išskirtiniais lauko baldais, o antrame aukšte du balkonai. Trečiame ir ketvirtame aukšte yra nuomojami butai, užimantys viso aukšto plotą, kurie taip pat yra įrengti kompanijos  „Eichholtz“. Tai yra unikalus mažmeninės prekybos ir gyvenimo būdo derinys.

Kuo šis Eichholtz“ salonas skiriasi nuo kitų? Kokie išskirtiniai vietos akcentai?

Šioje nepaprastoje vietoje siūlome patirti tikrai svaiginančių akimirkų. Įėjus į vidų iškart sužavi gražiai dekoruoti kambariai, sukuriantys svetingą namų atmosferą. Architektūriniai sienų ir lubų papuošimai, įmantrios detalės suteikia išskirtinumo. Pirmame aukšte įspūdį daro aukštos lubos. Vienas išskirtinių šios vietos bruožų – žavingas priekinis sodas, iš kurio atsiveria reginys į vaizdingą „Singelgracht“ kanalą. Šioje ramioje lauko erdvėje pirkėjai gali stabtelėti ir pasigrožėti aplinka, todėl žmonės šia vieta dar labiau susižavi.

Šalia yra visame pasaulyje žinomas Amsterdamo valstybinis muziejus – kultūros perlas, kuriame saugoma didžiulė Nyderlandų ir Europos šedevrų kolekcija. Salonas yra arti šio ikoninio muziejaus, todėl tai yra meno ir dizaino entuziastams skirtas vieta, siūlanti harmoningą įkvėpimo ir elegantiško namų dekoro derinį. Taip sukuriama kultūros ir modernios estetikos oazė Amsterdamo širdyje, kviečianti lankytojus tyrinėti meno ir interjero dizaino pasaulius.

Verta paminėti, kad vienas iš gretimų pastatų (Jan Luijkenstraat 2-2a) taip pat yra istorinis paminklas. Tai žavingas architektūros stilių derinys ir turtingo Amsterdamo paveldo liudijimas.

Įsikūrėte kultūros paveldo objekte. Kaip apibūdintumėte pastato stilių?

Šis architektūros perlas pastatytas 1883 m., suprojektuotas eklektišku stiliumi, demonstruojantis klasicizmo ir Liudviko XVI stiliaus elementus. Fasadas papuoštas daugybe ornamentų, įskaitant balkonus, piliastrus ir frizus, tinkuotas. Pažymėtina, kad tai vienas iš nedaugelio objektų palei Stadhouderskade gatvę, kuriame yra nedidelis priekinis sodas ir erdvė priešais pagrindinį įėjimą.

Ar renovacijos metu stengėtės išlaikyti autentiškas, senas detales? Kas liko nepaliesta?

Kurdami šį „Eichholtz“ saloną, buvome įsipareigoję išsaugoti ir restauruoti architektūrinį paveldą. Atnaujindami tokį istorinį brangakmenį, privalėjome išsaugoti visas sudėtingas jo detales. Medinės, itin elegantiškos grindys buvo atkurtos iki buvusio vaizdo, jos pasakoja praėjusių kartų istoriją. Dekoratyvinės detalės, tokios kaip frizai, baliustrai ir kiti papuošimai buvo prikelti naujam gyvenimui, išsaugant pirminį pastato vaizdą. Rezultatas – harmoningas praeities ir dabarties derinys, kuriame pastato istorinis žavesys dera su šiuolaikiniais komfortiškais ir funkcionaliais sprendimais. Be to, užtikrinta, kad istorija ir toliau bus pasakojama ateinančioms kartoms. Taigi šioje erdvėje interjero entuziastai gali keliauti epochomis ir pasisemti įkvėpimo.

Kaip pastatas atrodė prieš renovaciją? 

Kai ėmėmės renovuoti pastatą, jis buvo labai prastos būklės. Visiškai suremontavome sienas ir pakeitėme įėjimus. Beje, anksčiau nebuvo rūsio, bet iškasėme pirmąjį aukštą, kad galėtume sukurti naują vaizdą. Lubos su medinėmis sijomis ir konstrukciniais elementais siekia 260 cm. Taip pat buvo kruopščiai atkurtas fasadas, išsaugotos originalios spalvos, o dabar konstrukciją puošia visiškai naujas, restauruotas stogas. Prie šio projekto dirbo mūsų didelė ir gerbiama „Eichholtz“ dizaino komanda, kurie atsakingai išsaugojo kultūros paveldo detales, bet sukūrė salonui būdingą atmosferą ir estetiką.

Kokie baldai, šviestuvai ir aksesuarai čia atrodo geriausiai? Kokius produktus norėjote eksponuoti tokioje istorinėje erdvėje?

Pasirinkome pristatyti įvairias kolekcijas, kuriose naudojamos skirtingos medžiagos. Tai leidžia parodyti platų mūsų galimybių spektrą. Šiame salone pirmenybę teikiame naujoms kolekcijoms. Sode eksponuojama daugybė „Eichholtz“ lauko baldų kolekcijų. Viršutiniame aukšte erdvę dekoravome dideliais sietynais ir sieniniais šviestuvais. Langus puošia pagal užsakymą pagamintos kokybiškų audinių užuolaidos. Salono estetika atspindi mūsų naujausią kolekciją, o stalai ir spintelės yra papuošti dekoratyviais aksesuarais (žvakidėmis, vazomis, nuotraukų rėmeliais, knygomis).

Kurdami šias erdves parengėme 3D formato ir kitus planus, leidžiančius tiksliai suderinti kiekvieną salono kampelį. Apsvarstėme kiekvieną detalę: kokios bus sienų spalvos, baldai, šviestuvai, aksesuarai. Taigi rezultatas puikiai atitinka mūsų pradinę viziją.

Panašūs straipsniai

Novatoriška dvasia

Kai kalbame apie išskirtinius ir vaizduotės ribas peržengiančius baldus, daugelis įsivaizduoja italus ar portugalus, prancūzus. Šįkart džiaugiamės galėdami...

Teisininkė, kurianti interjerus

Jovita Jankauskienė jau 17 metų dirba interjero dizaino srityje. Iš pradžių interjerą laikiusi tik hobiu, dabar drąsiai gali...

Geras kvapas – sėkmės garantas

Prekės ženklo „Sensosell“ įkūrėjai Vaida ir Aurimas Petroševičiai, Kaune įkūrę kvapų rinkodaros butiką, įsitikinę, kad gerai parinktas ir...

Mansarda su charakteriu

Užėję į 120 kv. m butą Vilniuje, Sodų g., pamatytumėte šlaitines lubas, mansardinius langus ir modernios klasikos interjerą,...