Lietuvos pajūryje esantis 400 kv. m įspūdingas namas atima žadą: elegancija dvelkianti prabanga, kokybiškiausios medžiagos, ekskliuzyviniai baldai ir dekoro detalės kuria unikalią atmosferą, primenančią rafinuočiausių viešbučių ir ištaigingiausių vilų interjerą. Interjero studijos „Cle de Maison“ įkūrėja Vaida Žemaitytė ir studijos partnerė, Komercijos vadovė Indrė Žemaitytė pasakojo, kad tai ne tik išskirtinis būstas, bet ir projektas, kurį įgyvendinti buvo labai įdomu.
Būstas Lietuvos pajūryje
Dviejų aukštų namas, kurio gyvenamasis plotas apie 400 kv. m, verčia kitomis akimis pažvelgti į interjero dizainą. Dėmesį traukia dideli langai, šviesios erdvės, įspūdingo dydžio baldai ir prabanga dvelkiantys dekoro sprendimai.
Pirmame aukšte įrengta erdvi svetainė, virtuvės ir valgomojo zona bei svečių kambarys su vonios kambariu. Antrame namo aukšte – du vaikų kambariai su privačiomis voniomis bei drabužinėmis, vyro darbo kambarys ir šeimininkų zona – erdvus miegamasis su privačiu vonios kambariu, atskiru tualetu bei itin didele įeinamąją drabužine. Namas pastatytas Lietuvos pajūryje, čia gyvena jauna šeima su dviem vaikais. „Dirbti pradėjome, kai namas jau buvo pastatytas, tad iki detalių vidų įrengėme maždaug per dvejus metus. Visi darbai baigti 2023 m. pradžioje“, – pasakojo Vaida.
„Manau, kad namo stilistiką būtų galima įvardyti kaip modernų glamūrą. Čia labai tiktų angliškas apibūdinimas „Thoughtful Luxury“ (apgalvota prabanga). Interjere gausu įvairių apdailos medžiagų, raštų ir tekstūrų, kurios sukuria stulbinantį prabangos įspūdį. Tačiau rami pastelinė spalvų gama suteikia harmonijos“, – apžvelgdama galutinį vaizdą kalbėjo Indrė.
„Cle de Maison“ džiaugiasi, kad namų šeimininkai nuo pat pradžių visiškai pasitikėjo dizaineriais, jų patirtimi ir būsto įrengimo darbus atidavė į specialistų rankas. Klientė išreiškė gan paprastus, šeimoms būdingus norus, tad estetine prasme dizaineriai turėjo visišką laisvę. Vienas iš pagrindinių pageidavimų buvo šviesūs ir jaukūs namai su didele virtuve bei šeimai pritaikytomis erdvėmis. „Keitėme planą ir sukūrėme papildomą svečių kambarį anytai. Vienas iš vyro pageidavimų – akvariumas jo darbo kambaryje“, – šypsojosi pašnekovės.
Kokybiškos medžiagos atskleidžia rafinuotą skonį
Niekam ne paslaptis, kad „Cle de Maison“ studija garsėja įgyvendintais itin detaliais interjerais, kur vyrauja skirtingų medžiagų įvairovė. Ne išimtis ir šis interjero projektas: tobulo rezultato siekta kiekviename žingsnyje.
Vos įėjus pro duris, svečią pasitinka įmantrios tamsios ir šviesios grindų plytelės ir įspūdingi laiptai. Ypatingo puošnumo jiems suteikia aukščiausios klasės prancūziški turėklai „Grande Forge“, gaminti pagal specialų užsakymą. Šis prekės ženklas turi ilgametę patirtį ir dirba nuo 1948-ųjų, tad garsėja išskirtiniais, unikaliais gaminiais. Taigi tokiam būstui norėjosi rinktis aukščiausios kokybės produktus.
Virtuvės zonoje pagrindinis akcentas – sala, pagaminta iš marmuro „Dover White“. Šis marmuras kilęs iš Afrikos. Jame vyrauja balta spalva su šviesiai ir tamsiai pilkais atspalviais. Jis dažniausiai naudojamas stalviršiams, sienoms, nes yra patvarus ir ilgaamžis. Tas pats marmuras pasirinktas ir virtuvės sienelei. Kaip matyti, šįkart jis pritaikytas virtuvės salai ir puikiai dera prie veidrodinio stiklo.
Svetainės erdvėje abejingų nepaliks išskirtinis lubų dekoras: jos padengtos kvadratiniais gipso kubais, kurie papildomai apšviesti šviesos diodų lemputėmis ir savotiškai padalija erdvę į skirtingas zonas. Šioje erdvėje vyrauja gamintojo „Eichholtz“ baldai ir šviestuvai. Taip pat yra keletas portugalų gamintojo „Stylish Club“ baldų: prabangių medžiagų valgomojo stalas, konsolė prie sofos ir elegantiškos kolonos prie židinio. Indauja prie valgomojo stalo pasirinkta iš „OPR Moveis“.
„Namams jaukumo visada suteikia tamsus eglutės rašto grindų parketas. Šiame interjere pasirinktas riešutmedžio spalvos parketas, kurį iš kraštų įrėminome tamsių plytelių juosta. Visame name gausu sienų ir lubų lipdinių, kurie yra užuomina į klasikinį stilių ir suteikia nepakeičiamos elegancijos. Name gausu veidrodžių elementų, žalvario detalių. Visuose vonios kambariuose pagal individualų užsakymą suprojektuoti itin sudėtingi plytelių raštai, kuriems išgauti reikėjo preciziškumo“, – pasakojo Vaida. Taigi skirtingos medžiagos suteikia interjerui įvairovės ir unikalumo, kiekvienoje erdvėje atskleisdamos rafinuotą namų šeimininkų skonį.
Skirtingi apšvietimo scenarijai
Studija „Cle de Maison“ labai mėgsta įrengti skirtingus apšvietimo scenarijus: vieni suteikia jaukumo, kiti apšviečia bendrą erdvę, treti yra nukreipti į konkrečią zoną ir pan. Tad ir šiame būste gausu įvairių apšvietimo būdų – nuo šviesos diodų juostų, į lubas įleidžiamų iki dekoratyvių pakabinamųjų, sieninių šviestuvų ir toršerų.
„Labai mėgstame grupuoti šviestuvus, nes tai pasiteisinęs ir visada gerai atrodantis sprendimas. Tad svetainės centre esanti penkių šviestuvų kompozicija tai puikiai atspindi. Čia panaudojome mūsų skiriamuoju ženklu jau tapusį interjero dizaino sprendimą – ant lubų pritvirtinome veidrodį ir šviestuvus. Prekinio ženklo „Eichholtz“ tamsinto stiklo šviestuvai, atsispindėdami veidrodyje, kuria gelmės ir didybės įspūdį“, – pasakojo Vaida. Pirmame aukšte įrengtas ramių pastelinių tonų, minkštų tekstūrų svečių kambarys. Pagrindinis šios erdvės akcentas – „Liang & Eimil“ šviestuvas iš burbulų, kuris atrodo tarsi debesis ir optiškai dar labiau paaukština lubas.
Be jokios abejonės, pagrindinis namo akcentas ir puošmena yra įspūdingas virš laiptų pakabintas portugalų gamintojo „Castro Lighting“ sietynas. Jo aukštis 2 m 20 cm, o svoris net 112 kg. Atsispindėdamas nuo veidrodinės sienos jis dar labiau traukia dėmesį. Stiklo ir paauksuoto žalvario konstrukcijos derinys suteikia šiam unikaliam rankų darbo gaminiui tobulą išvaizdą. Elegantiškas dizainas primena garsiuosius Viktorijos krioklius Zimbabvėje, nes sukuria krintančio vandens iliuziją. Sudėtinga kompozicija tarsi perteikia begalybės įspūdį. „Šis šviestuvas buvo sukurtas taip, kad tiktų didelėse erdvėse, tokiose kaip prabangūs viešbučių vestibiuliai ir virš masyvių, išskirtinių laiptų. Šiuolaikiškas sietynas yra tarsi tarp praeities ir dabarties, tad tinka unikaliame interjere, kuriame siekiama išryškinti rafinuočiausius akcentus“, – pasakojo Indrė ir tikino, kad net nekilo abejonių, jog toks šviestuvas turėtų kabėti šiame nepriekaištingame interjere.
Unikalūs pasirinkimai
Kiekvieni namai atspindi šeimininkų asmenybes. Čia taip pat galima pastebėti tam tikrų akcentų, kurie išduoda, ką mėgsta ir kam pirmenybę teikia namų savininkai.
Pavyzdžiui, hole, po laiptais, ant pakylos, eksponuojamas išskirtinis akcentinis dekoro elementas – Ispanijos gamintojo „Lliadró“ porcelianinė pelėdos statula. Šis kūrinys išreiškia šiuolaikišką, stilingą ir išskirtinį požiūrį į gyvenimo būdą bei meną. Prekės ženklas žinomas nuo 1953-iųjų ir garsėja unikaliais, įžūlaus dizaino, bet itin kruopščiai pagamintais kūriniais. Juos renkasi žmonės, kurie ieško išskirtinumo. Kadangi klientui labai imponuoja itin kokybiška garso ir vaizdo sistema, pasirinktas danų gamintojas „Bang and Olufsen“. Šis prekės ženklas pagal aukščiausius garso, meistriškumo ir dizaino standartus gamina vardinius televizorius, garso sistemas ir namų automatikos įrenginius.
Dar viena įspūdinga erdvė – antrame aukšte įkurtas vyro kambarys, kurio pagrindinis akcentas yra jūrinis akvariumas. „Čia plaukioja itin retos žuvys. Akvariumas buvo projektuojamas ir gaminamas individualiai pagal kliento norus: rinkti koralai, žuvys, bestuburiai. Šio akvariumo ekosistema labai sudėtinga, tad reikalauja didesnės aptarnaujančiojo personalo priežiūros“, – pasakojo Vaida.
Ne ką mažiau dėmesį traukia du vaikų kambariai (berniuko ir mergaitės), kurie įrengti itin žaismingai. Mergaitės erdvėje dominuoja baltos sienos ir rausvos spalvos akcentai, suteikiantys princesišką įspūdį. Jos vonios kambaryje parinktos rausvos plytelės, o akcentai aukso spalvos. Berniuko kambarys kur kas nuosaikesnis, čia dominuoja santūrūs pilki atspalviai, o vonios erdvė įrengta su ryškiais mėlynais baldų, lubų ir kitų detalių akcentais. „Privatūs vaikų vonios kambariai ir drabužinės – didelis privalumas. Gana neįprastas sprendimas, kad vaikų lovos stovi kambario centre, o tai padeda kitaip suskirstyti erdvę. Lubose įmontuotas žvaigždėto dangaus apšvietimo sistema, kuri vakare sukuria magišką atmosferą“, – aiškino Vaida.
Įgyvendinta pradinė vizija
Pasak Vaidos, didelis dėmesys skirtas ne tik interjerui, bet ir lauko zonai. Prie namo yra erdvi ir gana privati terasa. Šiai erdvei pasirinkti ilgaamžiai ir kokybiški „Eichholtz“ lauko baldai – tai klasikinė juodos ir baltos spalvos kolekcija, kuri puikiai dera prie namo architektūros. Terasa įrengta vidiniame kieme. Čia patogu įsitaisyti ant sofos ir fotelių, o jei yra poreikis, galima degintis ant šezlongų. „Taigi terasa atlieka keletą funkcijų“, – šypsojosi Vaida.
Kaip pasakojo interjero autoriai, namo projektas buvo sudėtingas techniškai: įmantri apdaila, išmaniųjų namų scenarijai. „Būtent dėl šių dalykų reikėjo gana daug bendradarbiauti su statybas atliekančių meistrų komanda, kad viską pavyktų įgyvendinti sklandžiai. Tai reikalavo daug techninių žinių ir kompetencijos. Be to, kadangi visus baldus ir šviestuvus užsakėme iš užsienio partnerių, turėjome vykti ir į gamyklas, prižiūrėti gamybos procesą. Pateikėme labai didelį užsakymą, tad norėjome įsitikinti, kad viskas būtų atlikta taip, kaip priklauso. Be kita ko, objektas buvo kitame mieste, tad reikėjo nuolat palaikyti komunikaciją, dažnai vykti į statybų aikštelę“, – pasako Indrė.Vis dėlto „Cle de Maison“ studija džiaugiasi, kad galutinis rezultatas beveik visiškai nenutolo nuo pradinių vizualizacijų, kurias patvirtino klientai. „Pasižiūrėję į vizualizaciją ir galutinę nuotrauką, beveik nerasite skirtumų. Tad labai džiugina, kad pavyko išlaikyti pradinę stilistikos viziją“, – kruopščiai įrengtu namu pajūryje džiaugėsi Vaida.