Mažoje erdvėje – funkcionalūs ir stilingi sprendimai

Data:

Pasidalinkite:

Vilniaus senamiestyje, Užupyje, esančiame trijų kambarių (73,80 kv. m) bute šviesios, stilingos erdvės žavi neutraliais tonais ir jaukia atmosfera. Interjerą įrengusi dizainerė Laura Krivienė sakė, kad pagrindinė užduotis buvo vizualiai paaukštinti lubas. Tai padaryta pasitelkus vertikalius sienų dekoro elementus, apšvietimą nišose. Be to, nuspręsta, kad šiame projekte geriausiai atrodys durys, kurios siekia lubas. Atsisakyta ryškių spalvų, tad jaukią atmosferą kuria neutralūs spalviniai tonai ir skirtingi apšvietimo deriniai, tekstūriniai audiniai. 

Stilius

Interjerui buvo pasirinktas modernus stilius ir šviesus koloritas. Dominuoja subtilus minimalizmas, modernizmas, jaukios, atsakingai atrinktos detalės. Butas nėra didelis, todėl buvo stengiamasi išlaikyti maksimaliai dideles erdves, rinktis vienodų medžiagų ir formų baldus.

Medžiagos

Grindys. Grindys pagamintos iš kokybiškų alyvuotų tamsaus ąžuolo parketlenčių, pasirinktas elegantiškas prancūziškos eglutės klojimo raštas. 

Minkštieji baldai. Elegancijai išlaikyti svetainėje buvo pritaikyti stilingi baldai: lenktų formų, buklė sofa ir fotelis. Toks pasirinkimas padeda išryškinti šviesių baldų ir tamsių rudų grindų kontrastą – dar labiau pastebimi skulptūriški minkštieji baldai. 

Virtuvė. Virtuvės ir valgomojo stalo stalviršiams pasirinktas marmuro rašto kvarcinis akmuo.  Minimaliu akcentu tapo bronzinės detalės: maišytuvas, valgomojo kėdžių kojelės, fotelio pagrindas. 

Apšvietimo sprendimai

Buvo pasirinkti du apšvietimo scenarijai. Pagrindinis – tolygus erdvių apšvietimas taškiniais lubų šviestuvais. Kitas – dekoratyvus, kuris paslėptas balduose (lentynose) ar nišose (lubose prie užuolaidų, vertikalioje sienos nišoje lovos galvūgalyje ir LED apšvietimas lentynėlėse prie vonios).

Eksperto patarimai 

Rinkitės dekoratyvų apšvietimą. Dizainerė džiaugėsi, kad šiame bute pasiteisino nemažai priimtų sprendimų. Vienas jų – dekoratyvus LED apšvietimas. Jis suteikia jaukumo ir yra funkcionalus. 

Derinkite tas pačias medžiagas skirtingose erdvėse. „Geras sprendimas koridoriuje ir svetainėje rinktis vienodas lentynų medžiagas. Taip pat virtuvės medžiagas derinti prie kitų buto detalių. Taip virtuvė tapo gražia svetainės dalimi, kurios nereikia slėpti. Norėta, kad koridoriaus zona būtų kuo mažiau pastebima, tad pasirinkta tokiomis pačiomis medžiagomis suderinti koridoriaus ir svetainės erdves (spintą ir lentyną). Tokiu principu vizualiai sujungtos dvi skirtingos zonos“, – pasakojo Laura Krivienė. 

Citata

„Šeimininkai turėjo kelis pageidavimus – būtinai įrengti vonios kambaryje vonią, virtuvėje pastatyti šešiavietį valgomojo stalą ir miegamajame suprojektuoti maksimaliai didelę spintą.“

Kokius tikslus šiam projektui kėlėte tiek jūs, kaip dizainerė, tiek namų šeimininkai? 

Kadangi bute gana žemos lubos, vienas svarbių tikslų buvo padaryti taip, kad jos „nespaustų“ erdvės. Galiausiai ėmiau planuoti vėdinimo sistemą, sienų ir baldų grafinius elementus, spalvas taip, kad vizualiai žemos lubos erdvėje nebūtų pastebimos. Tam labai tinka naudoti tas pačias spalvas sienoms ir baldams, nes tokiu atveju baldai gražiai susilieja erdvėje ir tampa nepastebimi. Kitas svarbus aspektas – numatyti pakankamai vietos daiktams pasidėti.

Ar klientai turėjo savo namų viziją? Gal išsakė kokių nors specialių pageidavimų namų estetikai, buities patogumui ar interjero sprendimams? 

Taip, visiškai natūralu, kad šeimininkai turėjo kelis pageidavimus. Jie prašė būtinai įrengti vonios kambaryje vonią, virtuvėje pastatyti didelį šešiavietį valgomojo stalą, o miegamajame suprojektuoti didelę spintą. Paskutiniam poreikiui buvo pasiūlyta padidinti miegamąjį sumažinant sandėliuką, o visa kita buvo nesudėtingai įgyvendinama (šypsosi). 

Kaip santykinai nedidelėje erdvėje pavyko įgyvendinti visus numatytus tikslus? 

Visus iškeltus tikslus pavyko nesudėtingai įgyvendinti pasitelkiant grafinius baldų elementus ir interjerui tinkamą koloritą.

Kas įrengiant šį butą buvo prioritetas (-ai), kam skirtas didžiausias dėmesys? 

Įrengiant butą siekta padaryti taip, kad vizualiai lubos atrodytų kiek įmanoma aukštesnės. Buvo pasitelkti tam tikri vėdinimo sprendimai, aukštos durys, vertikalios sienų dekoracijos, tokių pačių spalvų sienos ir baldai visose erdvėse, kad patalpas būtų galima vizualiai paaukštinti.

Matyti, kad dominuoja buklė medžiagos baldai. Kaip juos derinote?

Tikrai dominuoja buklė medžiaga. Šį audinį pasirinkome, kadangi lenktos formos sofai toks audinys suteikia minkštumo, o baldas tampa tarsi debesis, į kurį norisi įkristi (šypsosi). Toks pats audinys pasirinktas ir valgomojo kėdėms, kadangi vienoje erdvėje norėjau išlaikyti vientisumą ir lengvumo įspūdį. Šviesus audinys ir tamsios medienos grindys kuria labai gražų kontrastą.

Ar buvo svarbu suderinti funkcionalumą ir estetiką? Kaip tai darėte? 

Taip, tai viena mano pagrindinių užduočių projektuojant bet kokį interjerą. Estetika ir funkcionalumas yra neišskiriami elementai. Šiame projekte estetikai ir funkcionalumui suvaldyti buvo pasirinktas atitinkamas koloritas ir korpusinių baldų sprendimai. Virtuvė suprojektuota gan talpi ir patogi, tačiau kad neatrodytų, jog ji užima pusę kambario, buvo pasirinktas šviesus koloritas. Tą pačią medieną pritaikėme svetainės lentynoms, fasadams ir sienoms.

Interjero autorius „FORM studio“, Laura Krivienė

Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas

Panašūs straipsniai

Novatoriška dvasia

Kai kalbame apie išskirtinius ir vaizduotės ribas peržengiančius baldus, daugelis įsivaizduoja italus ar portugalus, prancūzus. Šįkart džiaugiamės galėdami...

Teisininkė, kurianti interjerus

Jovita Jankauskienė jau 17 metų dirba interjero dizaino srityje. Iš pradžių interjerą laikiusi tik hobiu, dabar drąsiai gali...

Geras kvapas – sėkmės garantas

Prekės ženklo „Sensosell“ įkūrėjai Vaida ir Aurimas Petroševičiai, Kaune įkūrę kvapų rinkodaros butiką, įsitikinę, kad gerai parinktas ir...

Mansarda su charakteriu

Užėję į 120 kv. m butą Vilniuje, Sodų g., pamatytumėte šlaitines lubas, mansardinius langus ir modernios klasikos interjerą,...