Patrikas Ribas: ,,Idėjų interjerui semiuosi kelionėse“

Data:

Pasidalinkite:

Patrikas Ribas

Patrikas Ribas žinomas kaip parduotuvių „De Ribas Jewellery“, „De Ribas Jewellery Lounge“ ir kavinės „Augustas ir Barbora love story café“ savininkas. Tačiau šį kartą su garsiu vyru kalbamės ne apie deimantus, o apie jo būsto interjerą. Vilniuje, Nemenčinės plente, gamtos apsuptyje, įkurti Patriko Ribas namai dvelkia autentiškumu ir gerai apgalvotomis idėjomis. Kaip pats sako, kiekviena erdvė yra jo paties apmąstyta, o vizija išgvildenta iki smulkmenų. 

Daugiau papasakokite apie namus: vieta, plotas, statybos metai ir pan. 

Namas statytas 2007 m., o 2022 m. atliktas kapitalinis remontas. Bendras buto plotas 128,44 kv. m. Iš viso 3 miegamieji, 2 vonios kambariai. 63 kv. m svetainės zona, darbo kambarys, drabužinė – viskas suplanuota viename aukšte ir užtikrina visapusį komfortą. Čia džiugina ir natūralios šviesos gausa – stoglangiai svetainėje bei visomis pasaulio kryptimis orientuoti apartamentų langai.

Kaip apibūdintumėte savo namų stilių? 

Vos įžengus pro apartamentų duris, pasitinka Viduržemio jūros regiono įkvėptas interjeras, maloniai stebina unikalios detalės. Jaukumo priduoda Toskanos regione įsigytos rankų darbo langinės, marmumo biožidinys ir vietomis net 4 metrus siekiančios lubos – tai tik dalis privulumų, dėl kurių šie namai ypatingi.

Patrikai, jūsų namai – gamtos apsuptyje. Kodėl pasirinkote tokią vietą? Kuo ji jus patraukė? 

Taip, išties, artimiausioje namų aplinkoje žaliuoja kvepiantis Valakampių pušynas…Todėl, kad būtent tokia stilistika, kaip klasika, man patinka. Mėgstu už lango matyti medžius, kai jie yra toliau nuo centro, šurmulio, galima pailsėti. Kadangi gyvenu senamiestyje, man labai reikia turėti savo kampą. Tad stengiuosi atitolti nuo miesto triukšmo. 

Kam patikėjote sukurti jūsų namų interjerą? Kokios idėjos – jūsų, o kokios dizainerių? 

Kiekvienam savo interjerui toną duodu pats. Turiu viziją, kaip stovės baldai, kokios bus spalvos ir t. t. Pagal tai žmonės, kurie dirba su manimi, įgyvendina šią viziją. Beveik visos idėjos – mano, tik jas patikėjau architektams. Reikėjo žmonių, kurie suprastų mano mąstymą ir poreikius. 

Kas įkvėpė konkrečiai jūsų namų stilistikai? Kokios įtakos jūsų skoniui, požiūriui į interjerą padarė gyvenimas skirtingose šalyse? 

Mano kelionės padarė daug įtakos. Iš kiekvieno svetur matyto interjero paėmiau tai, kas man labiausiai patiko. Aišku, mėgstamiausia moderni klasika, prie šios stilistikos derinau įvairias detales, kurias pamačiau keliaudamas (Laose, Italijoje, Izraelyje, Kanadoje ir t. t.). Labiausiai mane žavi natūralumas, prabanga, jaukumas, šiluma. Siekiu, kad namai trauktų, į juos norėtųsi grįžti ir būti. 

Ar viskas pavyko taip, kaip įsivaizdavote? 

Iš tikrųjų džiaugiuosi, kad viskas, ką buvau suplanavęs, puikiai pavyko. Kartais išeina netgi geriau. Iš pradžių susikuriu pagrindą, o paskui dėlioju jaukumo elementus, kurie galėtų papildyti erdvę. Kartais tas detales galima surinkti tik per laiką. Pavyzdžiui, kartą lankiausi vintažo parduotuvėje pas draugus, kurie pardavinėja prabangias „Gucci Ferregamo“ skaras, kurias pamatęs nusprendžiau įrėminti. Tai suteikė elegancijos interjere, buvo netikėtas, įdomus sprendimas. Tokie atradimai pranoksta lūkesčius. 

Su kokiais iššūkiais ir atradimais teko susidurti? 

Be jokios abejonės, didžiausi iššūkiai – išlaidos (juokiasi). Tokie projektai labai brangūs, nes atsiranda daug neplanuotų dalykų, kaip įprasta, tęsiasi laikas, tad viską reikia rinktis atsakingai, kruopščiai, žinoti, kaip suderinti darbus, nes medžiagos yra brangios. Jei suklysti, klaidas ištaisyti nepigu. 

Kokiais interjero sprendimais džiaugiatės labiausiai? 

Esu keletą kartų lankęsis juvelyrikos parduotuvėje „Harry Winston“ Milane. Ten kabo labai gražus šviestuvas. Taigi inspiraciją šviestuvui virš valgomojo stalo nusižiūrėjau iš ten. Beje, nemėgstu užuolaidų, tad ieškojome įdomesnių sprendimų langams. Viduje nusprendėme montuoti sunkaus medžio langines ir sukurti braserijos įspūdį. Kadangi tai medis, o ne audinys, neapsunkina erdvės ir atrodo išskirtinai.  

Kas jums svarbiau: praktiškumas ar grožis? O gal bandote derinti šiuos du aspektus? 

Manau, kad turi būti dermė, juk namai yra skirti gyventi. Negali būti tik gražu, išties svarbu, kad būtų praktiška. Bandau viską įrengti taip, kad apskritai grožis būtų praktiškas. Pavyzdžiui, nusprendžiau daryti kokteilių barą svetainėje, kuris atrodo kaip spinta, tačiau labai pasiteisinęs dalykas. Mano namuose dažnai lankosi svečių, daug atvyksta iš Izraelio, o tai juk svetingumo šalis. Mėgstu, kai mano namai yra svetingi. 

Jūsų gyvenime grožis užima ypatingą vietą: turite restoraną ,,Barbora ir Augustas love story cafe“, domitės deimantais. Ar tai turėjo įtakos jūsų namų stiliui? 

Tikrai turi didelės įtakos. Sakyčiau ne tik namų, bet ir biuro interjerui. Grožis – tai gyvenimo stilius, būdas, ne tik verslas.

Be kokių daiktų neįsivaizduojate savo namų? 

Be didelės virtuvės su sala, viryklės, vyno baro, židinio ir aukštų lubų. 

Kokią reikšmę jums apskritai turi namai? Kiek jie svarbūs žmogaus gyvenime? Labai didelę. Tai vieta, kur grįžtu ir galiu pamiršti visas problemas, atsipalaiduoti, būti savo vietoje, pasisemti energijos. 

Stilingiausias jūsų lankytas viešbutis ir restoranas. 

Be abejo, ,,Barbora ir Augustas love story cafe“ (juokiasi), tačiau labai mėgstu papietauti ,,Da Antonio“.

Trys privalomi papuošalai moteriai ir vyrui? 

Moteriai: raudonas liukas su deimantuku, teniso apyrankė, auskarai su marškinėliais.

Vyrui: deimantų apyrankė.

Kas namuose yra papuošalas?

Tai gali būti objektas, kuris padiktuoja visą interjerą. Galbūt tai židinys ar baras. 

Panašūs straipsniai

Novatoriška dvasia

Kai kalbame apie išskirtinius ir vaizduotės ribas peržengiančius baldus, daugelis įsivaizduoja italus ar portugalus, prancūzus. Šįkart džiaugiamės galėdami...

Teisininkė, kurianti interjerus

Jovita Jankauskienė jau 17 metų dirba interjero dizaino srityje. Iš pradžių interjerą laikiusi tik hobiu, dabar drąsiai gali...

Geras kvapas – sėkmės garantas

Prekės ženklo „Sensosell“ įkūrėjai Vaida ir Aurimas Petroševičiai, Kaune įkūrę kvapų rinkodaros butiką, įsitikinę, kad gerai parinktas ir...

Mansarda su charakteriu

Užėję į 120 kv. m butą Vilniuje, Sodų g., pamatytumėte šlaitines lubas, mansardinius langus ir modernios klasikos interjerą,...