Dekoruojame sieną paveikslais

Data:

Pasidalinkite:

Vienas paprasčiausių būdų dekoruoti sienas – sukurti paveikslų ar fotografijų galeriją. Asmeninė galerija atgaivina erdvę, be to, tai vienas būdų, kaip savo namuose papasakoti gyvenimo istoriją. Vis dėlto tai vienas sudėtingiausių dekoro elementų, nes reikia gerai apgalvoti daug skirtingų veiksnių: erdves ir jų niuansus, rėmų dydžius, ir medžiagas, piešinių stilistiką, spalviškumą ir t. t. Dalijamės keletu pastebėjimų, galinčių palengvinti kūrybos procesą.

Nuotraukose:

Paveikslų rinkinys MELOTTI, STUDY OF CLOTH DRAWING (2 vnt.)

Paveikslų rinkinys TESSELLATION (4 vnt.)

Nuotraukose:

Paveikslas ALI ARRIVES IN LONDON

Paveikslų rinkinys ERNESTO RIGO (6 vnt.)

Raskite tobulą vietą.

Kuo didesnė siena, tuo tinkamesnė sukurti gražiai galerijai. Dažnai pasirenkamos vietos – koridorius, virš sofos ar miegamojo lovos, palei laiptus. Galima netgi padaryti mažą, siaurą galerijos kambario kampe, jei daugiau nėra kur.

Sava kolekcija.

Išsiaiškinkite, ką norite demonstruoti galerijoje: savo išskirtinės fotosesijos nuotraukas, šeimos fotografijas, galbūt spalvotus spausdinius, o gal vienspalvius menininkų darbus? Kiekviena nuotraukų siena turi skelbti kokią nors žinutę. Nesvarbu, ar tai būtų šeimos įvykiai, ar jūsų nupiešti paveikslai, ar vaikystės atminimai – siena turėtų parodyti šiek tiek asmenybės ir pasakoti istoriją.

Pasirinkite rėmus.

Jei norite nuosaikesnio varianto, mėgstate minimalizmą ir modernų braižą, rinkitės vienodo dydžio ir spalvos rėmelius. Tai gali būti juodi arba balti rėmeliai – rinkitės pagal savo interjero spalvas. Jei siekiate eksperimentuoti, išdrįskite derinti skirtingus rėmelius. Tačiau atminkite, kad geriau nekombinuoti daugiau nei 3 spalvų ir dydžių, nes, jei nesate profesionalas, gali būti sudėtinga išgauti gerą rezultatą. Vienodus rėmelius kabinkite simetriškai, skirtingiems galite sukurti žaismingesnę kompoziciją. Beje, dažnai pastatomi rėmelių pasirinkimas didesnis ir jie gražesni, tad galite rinktis ir iš jų.

Jei siekiate eksperimentuoti, išdrįskite derinti skirtingus rėmelius.
Apgalvokite kompoziciją

Nuotraukų išdėstymo variantų yra labai daug. Jūs tikrai turite apsvarstyti, kokias įrėmintas nuotraukas norite kabinti, kokį stilių pasirinkti. Pagalvokite ir apie savo kambario dizainą bei tai, kaip kolekcija jį papildys. Visada gražiai atrodo simetriškai pakabintos nuotraukos. Jos gali būtų pakabintos šalia viena kitos vertikaliai ar horizontaliai. Norėdami kurti nesimetrišką kompoziciją, paprasčiausias būdas tai padaryti – dėlioti nuo centro į skirtingas puses. Dailiai atrodo simetriškai per visą sieną pakabinti rėmai su nuotraukomis.

Originalūs daiktai

Jei siekiate įnešti kitoniškumo, galite į kompoziciją įtraukti ne tik nuotraukų su rėmeliais. Gražiai atrodo priderinti mieli širdžiai, stilingi daiktai: skrybėlė, laikrodis, veidrodis, pakabinami vazonai su gėlėmis ir kt.

Išmatuokite savo erdvę

Būtinai palikite tuščios erdvės aplink savo galeriją. Juk norite, kad vaizdas būtų dailus, o ne perkrautas. Tad įsitikinkite, kad bus pakankamai vietos numatytoms nuotraukoms.

Išdėstykite įrėmintas nuotraukas ant žemės

Prieš kabindami nuotraukas su rėmeliais ant sienos, išsidėstykite viską ant žemės, pamatysite, ar kompozicija jums patinka. Nufotografuokite ją, kad galėtumėte lengviau įsivaizduoti, kaip atrodys ant sienos.

Priklijuokite pavyzdžius

Jei sudėtinga įsivaizduoti, kaip atrodys galerija, iš kartono ar kito storesnio popieriaus išsikirpkite turimų rėmelių dydžių šablonus ir juos suklijuokite ant sienos. Taip galėsite matyti, ar vaizdas jus tenkina.

Panašūs straipsniai

Novatoriška dvasia

Kai kalbame apie išskirtinius ir vaizduotės ribas peržengiančius baldus, daugelis įsivaizduoja italus ar portugalus, prancūzus. Šįkart džiaugiamės galėdami...

Teisininkė, kurianti interjerus

Jovita Jankauskienė jau 17 metų dirba interjero dizaino srityje. Iš pradžių interjerą laikiusi tik hobiu, dabar drąsiai gali...

Geras kvapas – sėkmės garantas

Prekės ženklo „Sensosell“ įkūrėjai Vaida ir Aurimas Petroševičiai, Kaune įkūrę kvapų rinkodaros butiką, įsitikinę, kad gerai parinktas ir...

Mansarda su charakteriu

Užėję į 120 kv. m butą Vilniuje, Sodų g., pamatytumėte šlaitines lubas, mansardinius langus ir modernios klasikos interjerą,...