Harmoningas jaunos šeimos interjeras Vilniuje

Data:

Pasidalinkite:

Interjero dizainerės – Vaida ir Indrė Žemaitytės.

200 kv. m gyvenamasis namas Vilniuje, vos tik įėjus, pakeri didybe ir šviesia atmosfera. „Klientai turėjo vienintelį pageidavimą – kad namai būtų harmoningi“, – šypsojosi studijos „Cle de Maison“ interjero dizainerės Vaida ir Indrė Žemaitytės. Kviečiame pasižvalgyti po prabanga dvelkiančius namus, pasižiūrėti, kaip juose pavyko išlaikyti vienovę skirtingose erdvėse.

Papasakokite plačiau apie pristatomą projektą.

Jauna šeima į mus kreipėsi dar tada, kai namas nebuvo pradėtas statyti. Tokią interjero stadiją mėgstame labiausiai, kadangi turime galimybę tinkamai suplanuoti erdves. Projektas įgyvendintas per pusantrų metų (nuo statybų leidimo iki visiško įrengimo). Terminas – išties neįsivaizduojamai trumpas. Todėl reikėjo itin detaliai planuoti darbus, kad galėtume glaudžiai bendradarbiauti su statybų komanda, laiku gauti medžiagas. Įdomus faktas – prieš porą metų įrengėme namus užsakovo broliui. Tokios rekomendacijos mums yra be galo svarbios. 

Vieno aukšto name suprojektuota didžiulė svetainė ir valgomojo zona, kuri nuo virtuvės atskirta dekoratyviomis dvivėrėmis stiklinėmis durimis. Taip pat darbo ir svečių kambarys. Ilgas koridorius nuo bendros erdvės atskiria šeimininkų miegamąjį su privačia vonia bei drabužine ir du vaikų kambarius, kuriuose taip pat yra vonia. Kieme – didžiulė terasa ir pirties namelis.

Kiek įtakos turėjo šeimininkų charakteriai, gyvenimo būdas? Kaip tai atsispindėjo projekte? Ar užsakovai turėjo specifinių norų, prioritetų?

Galime pasidžiaugti, kad klientai labai pasitikėjo mūsų nuomone ir rekomendacijomis. Pagrindinis jų noras buvo sukurti harmoningus ir šviesius namus. Vengta ryškių kontrastingų spalvų, detalių. Užsakovai norėjo minkštų audinių ir žemės tonų.

Koks buvo jūsų komunikavimo stilius? Dažnai, ilgai dirbant su klientais, užsimezga šilti ryšiai, nes bendrauti tenka daug. Kaip buvo jums?

Ryšys su klientu yra be galo svarbi projektavimo dalis, kadangi tenka bendrauti ne vienus metus. Svarbu įsiklausyti vieniems į kitų nuomonę, norus, kad būtų kuo mažiau nesusikalbėjimo ir nusivylimo. Įtikinėti kliento priimti tam tikrus sprendimus neteko, diskusijos vyko itin sklandžiai, atsakymus gaudavome labai operatyviai. Tai turėjo įtakos – viską pavyko įgyvendinti greitai. Bendraujant su klientais svarbiausia grįžtamasis ryšys. Siekiame suteikti itin aukštos kategorijos paslaugą.  Siekiame, kad klientai sugrįžtų ir norėtų, jog įrengtume antrą būstą, atostogų namus, objektus nuomai, rekomenduotų mus šeimos nariams, draugams. Kol kas tai puikiai sekasi (šypsosi).

Nė vienas projektas nepraeina be netikėtumų. Su kokiais techniniais iššūkiais teko susidurti realizuojant idėjas?

Dažniausiai mūsų projektai pasižymi išskirtiniais keblumais, su kuriais tenka susidurti. Pavyzdžiui, baldus reikia įkelti su kranu į septynioliktą aukštą (juokiasi). Tačiau šį kartą nebuvo jokių netikėtumų. Statybų komanda itin profesionaliai kuravo procesus, visi darbai vyko sklandžiai, užsakytos apdailos detalės, baldai, šviestuvai atvežti laiku, broko nebuvo. Net pačios stebimės, tačiau viskas vyko lyg sviestu patepta (šypsosi)

Galima pastebėti, kad šiuose namuose pritaikėte ir „Eichholtz“ baldų, šviestuvų. Kaip jie padėjo įgyvendinti jūsų viziją?

Klientas šį gamintoją jau žinojo, nes baldų yra brolio namuose, tad ilgai įtikinėti neteko (šypsosi). „Eichholtz“ puikiai pasitarnavo siekiant sukurti glamūrinį, tačiau solidų interjerą. Čia šio prekinio ženklo baldai ir šviestuvai, galima sakyti, lyderiauja. Šviestuvų kekės, blizgus chromas, stiklo kristalai – visa tai padėjo sukurti ištaigingą harmoniją. 

Svetainėje priderinome kavos staliuką „Tortona“ ir kilimą „Harris“. Vonios kambarį puošia veidrodžiai „Le sereno“. Daugelyje erdvių sieninius šviestuvus pasirinkome taip pat iš „Eichholtz“: galite pastebėti dailiuosius šviestuvus „Sparks“, „Amazone“. Šio prekės ženklo aksesuarai taip pat rado vietą kliento namuose: parinkome židinio priežiūros komplektą „Ennel“, dubenį „Barford“ ir kt.

Kaip apibūdintumėte sukurtų namų atmosferą, stilių? Kokie sprendimai, medžiagos, baldai padėjo sukurti būtent tokią nuotaiką?

Vos įžengus į namą, įsimintiną įspūdį kelia labai aukštos lubos, kurios siekia net 4 m. Jos suteikia erdvei didingumo. Svetainėje prabangą kuria rankų darbo natūralaus medžio plokštės „Mansion waves“. Parketas jungiamas su plytelėmis, kurių pjovimo būdas tikrai sudėtingas ir neeilinis – pjauta iš itin didelių plytelių ir apdirbta žalvariniais profiliais.

Svetainės ir valgomojo akcentas – įspūdingas židinys, dekoruotas natūraliu, skirtingų spalvų akmeniu ir veidrodžiu. Virtuvė nuo svetainės ir valgomojo erdvės atskiriama dekoratyviomis dvivėrėmis stiklinėmis durimis. Šviestuvai kabinami kekėmis, taip suteikiant erdvei dar daugiau išraiškingumo. Galite pastebėti, kad svetainėje puikuojasi „Eichholtz“ šviestuvai „Amazone“, „Infinity“, valgomajame – „Gigi“. Klasikos prieskonio priduoda griežtų formų sienų lipdiniai. Valgomojo zonos puošmena – įspūdingas portugalų gamintojo „Laskasas“ valgomojo stalas, kurio stalviršis pagamintas iš blizgaus lakuoto eukalipto, iš kurio lapelių tarsi susiūtas dekoratyvus raštas. Darbo kambaryje taip pat stovi to paties gamintojo stalas, kurio stalviršis blizgaus „Ebony Macassar“ medžio. Savo interjeruose labai mėgstame naudoti itin prabangią medieną, kuri yra lakuojama 5–6 kartus, tokiu būdu sukuriamas tarsi stiklo vaizdas. Ši technologija tikrai sudėtinga ir ne kiekvienas gamintojas gali ją išgauti. Didelį dėmesį interjere skiriame itin kokybiškai santechnikai, nes ji suteikia objektui pridėtinės vertės. Ne išimtis ir šis projektas. Šeimininkų vonioje suprojektavome erdvią kabiną su lietaus dušo galva lubose. Praustuvo maišytuvų rankenėlės dekoruotos natūraliu marmuru. Svečių vonios puošmena – skaidrus krištolinis praustuvas. Vonios kambariuose grindų plytelės klotos naudojant natūralaus žalvario profilius.

Papasakokite apie baigiamuosius – instaliavimo, dekoravimo, fotosesijos – darbus. 

Projektuojame interjerus, kuriuos visiškai baigiame, mes juos vadiname „iki rakto“. Labai svarbu, kad interjere būtų patalynė, vonios ir tualeto aksesuarų, indų bei namų kvapų. Pačios atstovaujame baldų bei šviestuvų gamintojams, tad parduodamos išskirtinius daiktus, turime pasiūlyti tinkamas paslaugas: prekes laikome sandėlyje iki tol, kol reikės vežti į objektą. Kai apdaila visiškai baigta, vienu metu pristatome daiktus į namus, viską išpakuojame ir iškart statome į vietas. Išsivežame dėžes, nuvalome dulkes ir voilà (šypsosi)

Po kelių dienų su klientais susitinkame objekte ir apmąstome, ar netrūksta aksesuarų, detalių. Tik tada, kai viskas sustatyta į vietas, galima matyti bendrą vaizdą. Tuomet planuojame paskutinį dalyką – kaip įamžinti pusantrų metų darbą. Anksčiau tik nufotografuodavome, dabar nusprendėme ir filmuoti – interjeras atrodo gyvesnis, galima labiau perteikti nuotaiką. Fotosesijos metu visada dalyvaujame pačios, patikriname, ar nėra nereikalingų daiktų, ar viskas tvarkinga. Būna, kad tenka nuvalyti baldų paviršius, jei kadre kažkas matyti (šypsosi). 

Kokie 3 elementai, įgyvendinti projekte, labiausiai pakelia būsto vertę? 

Be abejonės, pagrindinis akcentas – grindys: tiek rankų darbo natūralaus medžio plokštės, tiek plytelės su žalvario profiliais. Taip pat įspūdingo dydžio marmuro židinys. Kitas elementas – aukštos lubos, kurios bet kuriam objektui suteikia didingumo. Išskirtume ir itin kokybišką santechniką, kuri yra ilgaamžė ir nenuvertėjanti.

Kerniaus Pauliukonio („Packshot“), Luko Griciaus („Shot by Lukas“) nuotraukos

Panašūs straipsniai

Novatoriška dvasia

Kai kalbame apie išskirtinius ir vaizduotės ribas peržengiančius baldus, daugelis įsivaizduoja italus ar portugalus, prancūzus. Šįkart džiaugiamės galėdami...

Teisininkė, kurianti interjerus

Jovita Jankauskienė jau 17 metų dirba interjero dizaino srityje. Iš pradžių interjerą laikiusi tik hobiu, dabar drąsiai gali...

Geras kvapas – sėkmės garantas

Prekės ženklo „Sensosell“ įkūrėjai Vaida ir Aurimas Petroševičiai, Kaune įkūrę kvapų rinkodaros butiką, įsitikinę, kad gerai parinktas ir...

Mansarda su charakteriu

Užėję į 120 kv. m butą Vilniuje, Sodų g., pamatytumėte šlaitines lubas, mansardinius langus ir modernios klasikos interjerą,...